Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érdemes-e belépni egészségpénz...

Érdemes-e belépni egészségpénztárba és melyikbe?

Figyelt kérdés
2009. nov. 8. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Én az otp-hez léptem be, mert ott van számlám, és havonta 3000 ft-ot utaltatok rá.

A férejmé AXA-s, neki a munkahely fizeti.

Érdemesnek érdemes, én valamelyik nap 14 E ft-ot fizettem a gyógyszertárban, 1 fogamzásgátlóért, 2 oltóanyagért, vitaminért, és 1 kenőcsért.

Ez most huzós lett volna a pénztárcámból fizetni.

Nézz utána a neten, melyik mit igér, szerintem még online is meg lehet kötni.

2009. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor érdemes, ha van annyi adód amiből vissza tudod igényelni az adókedvezményt, illetve ha van megtakarítani való pénzed és nem fog hiányozni az amit oda fizetsz, főleg ha nem tudod felhasználni, mert nem költessz annyit gyógyszerre és olyan cikkekre amit elszámolnak.
2009. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szinte mindenkinek megéri, el tudod költeni!

Ha adózol, akkor ezért: [link]

Ha eddig hidegétkezési utalványt kaptál, akkor azért, mert az a jövő évtől magasabb adóterhet visel, mint az egészségpénztári munkáltatói hozzájárulás.

2009. nov. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!