Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha nem fizetek TB-t, de...

Ha nem fizetek TB-t, de kifizetem az orvosnak a kezelést, akkor is megbüntetnek?

Figyelt kérdés
Szóval az a lényeg,hogy semmiképp sem szeretném, ha megbüntetnének. De egyáltalán nem vagyok orvoshoz járós fajta. Természetesen ki akarom fizetni a kezelést, ha mégis úgy esik, hogy orvoshoz kell mennem, mert ez így normális. De a TB-t muszáj mindenképp befizetnem, vagy ebben az esetben nem büntet meg a NAV?

2013. okt. 9. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A NAV nem bünteti azt akinek nincs TB-je. Egyszerűen visszamenőleg kifizetteti azt,amit nem fizettél be eddig. Ez független attól,h te kifizeted az orvosnak a kezelést.
2013. okt. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Büntetést nem kapsz, de meg fog találni a NAV, visszamenőleg be kell fizetned az elmaradást, nem kérdezik, hogy akarod-e. Ha milliárdos tételben adót csalsz, élhetsz, mint hal a vízben, de ezt nem úszhatod meg véletlenül sem.
2013. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Állampolgári kötelesség a fizetése, ha nem teszed, visszamenőleg, kamatostól behajtják.
2013. okt. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tomala válasza:
Én is úgy tudom, ahogy #3. A tb fizetése nem fakultatív, ez egy kötelező biztosítás. Ha nincs meg a megfelelő háttérjogviszonyod (hallgatói, munkajogv., stb.), akkor egyénileg kell befizetni a 6660 Ft hozzájárulást, még ha nem is szándékozol orvoshoz fordulni.
2013. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2013. okt. 10. 14:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Mekkora hülyeség ez. Amúgy akin nem tudnak mit behajtani azon nem tudnak mit és kész. Szívtak

Ritka egy fos ország ez ahol ilyen szabályok vannak.

2013. okt. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tomala válasza:
Azért egy kicsi értelme mégis van. Pl. ha a kérdező megbotlik és lelép az úttestre egy kamion elé, ami rendesen elcsapja, akkor majd nem neki kell kifizetnie azt a kb. egy-két lakás árára rúgó összeget, amibe a rohammentős ellátás, az életmentő műtétek, a protézisek, a vérpótlás, az intenzív osztály, a későbbi helyreállító műtétek, a gyógyszerek, az utókezelés és rehabilitáció kerül.
2013. okt. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A jövőben nem EU-s országban fogok dolgozni, de mivel állandó lakcímem itt lenne, nekem is kellene fizetnem a havi 6-7000 Ft közötti összeget, úgy hogy évente kb. 1-2 hónapot vagyok itthon...

Múlt hónapban egy egész napot vártunk a kórházban arra, hogy testvéremet megvizsgálják - sürgősségi beutalóval!!!!. Ezek után én is affelé hajlok, hogy ezeknek egy fillért se...

2013. okt. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát elkezdtem szépen befizetni,aztán persze elhagytam az országot,és amikor a visszahívó levelemet megmutattam az ügyintéző csak pislogott, és bőszen követelte a szerződést,amit akkor nem tudtam odaadni,úgyhogy az egész kijelentkezést kénytelen voltam külföldről postázni,amit végül elfogadták ellenben a barátnőmet nem, pedig ugyanúgy töltötte ki a papirt mint én... elvileg valami mégis hiányzott.szóval második nekifutás, érdekes,akkor már jó volt.azóta ismét itthon vagyok,fizetem ahogyan az meg van írva,nem sokára viszont megint elhagyom az országot,a bökkenő csak az,hogy nem eu-s tagállamba hanem harmadik országba.ahogy azt írta is az utolsó válaszadó,fizetnem kell,függetlenül attól,hogy az országban sem vagyok.mit tehetek én arról, hogy a nagyon okos államfők nem tudnak megállapodni egymással úgy h az nekünk is jó legyen? De mindegy is. Meg lehet szabadulni a tb fizetés alul akkor,ha megszüntetem az itthoni lakcímen,tehát nem leszek belföldi, hanem külföldön elő magyar állampolgárként regisztrálnak.eddig nagyon szép,igen ám,de ha ezt megteszem,amikor visszajövök a mindenkori minimálbér felét kell majd befizetnem HAVONTA EGY ÉVEN ÁT. Ezt ma közölte az OEP ügyintéző és igaza van, én is olvastam már. Ne értsétek félre,nem az a bajom,hogy fizetni kell, hiszen az itthon dolgozók béréből is vonják,ez rendben van,de ha nem vagyok itthon,nem vehetem igénybe sem...miért nem elég csak akkor fizetnem azt a bizonyos 7 ezret,amikor itt is vagyok?? Főleg úgy,hogy nem dolgozni megyek,hanem tanulni. Ezt csak azért írtam, mert sokan járnak hasonlóan.Remélem tudtam segíteni valakinek. :-D
2014. júl. 30. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!