Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Térd fájás, mitől lehet?

Térd fájás, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem rég óta ha sétálok egy 10-15 percet nagyon elkezd fájni, úgy hogy rá sem tudok állni és lépni sem tudok, néha néha még roppan is egyet. És nem tudom mitől, néztem a neten miktől lehet, de nem lehet porc leválás, kopás. Gyulladás lehet ami szóba jöhet. Otthon elég sokat segítek lehet nem kéne erőltetnem. Sportolni nem nagyon szoktam néha biciklizni, ha van rá időm. A mostani időben nagyon sokat nőttem, egy hónap alatt vagy 5-8 cm és lehet hogy a csont nem tudott úgy nőni ahogy én, nem tudom. Nem vagyok egy kövér gyerek, nem az a probléma. 15/F

2013. okt. 15. 23:33
 1/4 anonim válasza:

körülbelül az ismerőseim 50% szenved ilyen problémával, bár leginkább nők ( nem azért csak ), mint ahogy a barátnőm is. Valószínüleg azért van mert vagy régen túl sokat használtad, és hozzászokott egy ritmushoz ami mamár nincs meg és elpuhúlt vagy fordítva. Ha nincs bedagadva akkor fölösleges orvoshoz elmenni, mert csak elküldene fizikora ha az se segít akkor szuri amitől biztos hogy jobb lesz, de ha nem akkor fog csak kivizsgálni rendesen. Ha belesz dagadva akkoris csak ezt fogja megcsinálni, de akkor nagyobb az esélye hogy talál is valamit.

A lényeg hogy próbálj egy ütemet felvenni a mindennapokba ha nem edzettél eddig és most több fizikai munkát csinálsz akkor neakard túlerőltetni hírtelenyébe szép lassan és elmúlik (de most én gondolok arra is hogy mostanábba többet sétálsz a megszokotnál...) ami talán segíthet ha neten keressel nyújtásokat, bemelegítéseket, levezető gyakorlatokat és elvégzed.

2013. okt. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérj a gyermekorvosodtól beutalót az ortopédiára. Az első válaszoló baromságait pedig felejtsd el. Ha 10-15 percet sem tudsz sétálni az már nem az a probléma, amivel otthon lehet szórakozni. Pláne nem 15 évesen.


Üdvözlettel: egy orvostanhallgató

2013. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
tapasztalat bocsánat csak az ilyenek orvosok nagyon lesják az embert, szólval sokra ne számíts
2013. okt. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen, én is 15/F vok most, 14 évesen volt, hogy nagyon fájt, volt hogy alig bírtam rá álni. Nekem a növés miatt volt, most már rendben vagyok.
2013. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!