Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradáson való megjelenést...

Véradáson való megjelenést igazolják?

Figyelt kérdés

Főnököm munkaidőben elengedett vért adni. Erre van is szabályozás, hogy a véradásra legalább 4 óra mentesség jár a munkavégzés alól.

Csakhogy a véradás előtti vizsgálaton kiderült, hogy jelen pillanatban nem adhatok vért, talán majd legközelebb.

Kifelé menet megkérdeztem egy ápolónőt, hol kapok igazolást erre az időre, de azt mondta, hogy az csak annak jár, aki adott is vért.

??? Ki mit tud erről? Hogy is van ez?



2013. okt. 17. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kaptam akkor is, amikor alacsony lett a hemoglobin-értékem.
2013. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Végül én is kaptam igazolást, mert egy véradó megsúgta(!), hogy a kijáratnál kell kérni.

Csak így, hogy kétféle információm volt, nem tudtam, melyik szabályos.

Ha jár az igazolás, miért mondta a nővér, hogy nem?

Írtam a Vöröskeresztnek is ez ügyben, de még semmilyen válasz nem érkezett...

2013. okt. 23. 15:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, Szegeden úgy működik, hogy amikor bemész és jelzed, hogy vért szeretnél adni, felvisznek a rendszerbe és egyből adják is az igazolást. A dokihoz csak utána mész.
2013. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez kb. 4 éve volt, de nem hiszem, hogy változott volna azóta a rendszer.

Utoljára 2 éve mentem volna, de akkor már nem tartották igényt a véremre, mert időközben elkezdtem szedni egy gyógyszert. De még akkor is megkérdezték, hogy kérek-e igazolást.

2013. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utoljára amikor voltam céges véradáson, ott kifelé adtak volna, ha kérünk. De volt, aki hozta a nyomtatványt hozzá. Szerintem ez véradó bagázstól függ, de szerintem ilyen esetben is kell adniuk mert megjelentél.
2013. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!