Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kell szemüveg, nem kell szemüveg?

Kell szemüveg, nem kell szemüveg?

Figyelt kérdés
A 11 éves lányomnak a szemorvos szemüveget írt fel. Nekem nincs, a férjemnek van. Mindenki (a szemüveges ismerősök főként) azt mondják, ne váltsuk ki neki, mivel az csak jobban lerontja a szemét. Tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Az egyik szemére -0,5, a másikra -0,25-ös szemüveget írtak fel. Ha van szemorvos köztetek, főleg nekik a válaszát várom, de a többiek tanácsát is jó szívvel veszem. Mit csináljak????

#szemüveg #szemüveges gyerekek
2013. okt. 21. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Az rontja el a szemet, ha nem használja. Nekem feles volt, nem használtam, nagyon hamar romlott tovább az erőltetés miatt. Mióta rendszeresen használom kb. semmit se romlott.
2013. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem még szerencsére nem kell szemüveg. De a szüleimnek is és az egyik rokonomnak és egyik tanáromnak is van. Szüleimnek csak olvasáshoz kell, vagy ha pici dolgot raknak össze (Apunál pl lukak fúrása, mérés stb, Anyunál gyöngyfűzés, ablakpucolás).

De a tanáromnál és rokonomnál mindig kell a szemüveg, mert anélkül egy idő után még homályosabban látnak és elfárad a szemük.

A látása sajna így is úgyis romlani fog, de ha jó szemüveget írt fel a doki, az Ő szemére, se nem sok se nem kicsi a dioptria akkor lassítható a folyamat.

2013. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan van, hogy a két lencse nem egyforma. A 11 éves már képes megmondani, hogy jobban lát-e a próbalencsével, tehát nem foghatnak úgy mellé, mint az én 4 éves gyermekemnél, aki a hosszas vizsgálgatás hatására egyszer csak megunta, s azt mondta, ez jó, ezzel látok.Hordta volna szegénykém a felírt szemüveget, de örökké fájt a feje, szédült. Aztán mikor visszamentünk a kontrollra, más orvos volt, s ő azt mondta, nem is kell neki szemüveg. Azóta sincs neki.

Menj el másik orvoshoz, esetleg optikusnál is megvizsgálják már, hogy van-e szüksége szemüvegre. Tény, hogy akinek szüksége van szemüvegre, annak javul a látás élessége, de mindig gyengébbet adnak, hogy dolgozzon a szem. Ilyen szempontból a 0.25 nem erős, mivel mínuszos, a távolra látást segíti. Én 14 évesen kaptam szemüveget, egy darabig le-levettem, hogy "megdolgoztassam" a szemem, aztán mivel üveggel jobban láttam, le sem tettem a szemüveget, csak éjszaka. Ha kell, akkor kell. Ha nem fontos, mert úgy is jól lát, akkor meggondolandó, de ha akadályozott a látása, pl. nem látja jól a táblára írt dolgokat, akkor boldogan nyúl a szemüvegért.

2013. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kell a szemüveg, mert különben elromlik jobban a szeme.
2013. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A látásáról még annyit, hogy ott voltam vele a vizsgálaton, vele egy vonalban álltam és tényleg tévesztette a betűket. Én csodálkoztam is akkor még, hogy hogyhogy nem ismeri fel a betűket P helyett B mondott, O helyett B-t, 6-os helyett 0-t, n helyett m-t. Úgyhogy én is láttam, hogy téveszti. Csak a család, akiknek nincs gyerekük ilyenkor nagyon okosak és nem tudom, mivel csinálok neki jót. Nagy a szülő felelősége.
2013. okt. 22. 08:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell a szemüveg. Főleg, ha jól is lát vele.
2013. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!