Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az OEP központi elektronikus...

Az OEP központi elektronikus nyilvántartásához kik férnek hozzá?

Figyelt kérdés

Elvileg ugye az OEP ez egyértelmű, de egyszer azt is írták nekem, hogy a háziorvos adatokat tud lekérni elektronikus úton a saját betegéről az adatbázisból, na de és ki még?


indoklás:

azért szeretném tudni, mert hogy egyáltalán bárhol lehet-e bajom abból, hogy valaki azt látja.

az én háziorvosom olyan szinten idiot, hogy csak pár példát írok:

-a szimpla gyomorgyógyszerhez beírta az F2000-es BNO-kódot (paranoid schicofrenia, miközben életemben se volt soha egy pszichiátriai diagnosisom se),

- aztán a rheumatológia által javasolt B vitamin complexre beírt szintén valami hasraütés-kódot, utána nézem, hogy az "polyneuritis", de nem értem, ehhez egyáltalán hogy kerül "G"-s kód, és sorolhatnám az ilyeneket hosszasan.


A patikában meg persze néznek hülyén, én meg amikor mondom ezt a kedves doktornak (mert volt már hogy visszaküldtek h javíttassam ki), akkor csak annyit mond, hogy "az lehetetlen".


De amikor mondom neki, hogy bármennyire lehetetlen, akkor is lesz szíves kijavítani valami legalább megközelítőleg helyesre, akkor meg tőlem kérdezi a kódot, mert persze harmadik nekifutásra is rosszat ír be. Én pedig, mint szemtelen beteg, merek neki szólni, hogy már elnézést de szóval ez se jó meg ez se jó m,eg ez se jó, és igazából nyomja ki újra a recepteket, mert az egész úgy ..sar ahogy van.


Csak nekem van ilyen fogyatékos háziorvosom, hogy a BNO-kódlistával kell hozzá járkálnom vagy másnak is, csak esetleg nem figyelt még fel erre?


Na most mindez szép és jó, és nem érdekelne, de nem lehet abból esetleg gond, hogy emiatt az OEP-nél pl megjelenik a schizofrenia (vagy bármi egyéb valótlan BNO kód), aztán emiatt majd belekötnek a jogsimba?

vagy bármi egyéb probléma, bármi amihez engedély kell (pl. sportorvosi, lőfegyver, alkalmassági, munka stb stb stb)?


Van minderről valakinek infója?


2013. nov. 8. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

pl. Te is, ha regisztrálsz az Ügyfélkapun!

a Betegéletutad lekérdezésével, látni fogod, hogy milyen gyógyszereket írtak fel, milyen OEP kedvezményeket vettél igénybe stb. csak a TAJ kártya számod kell megadni.

(ugyanezeket lekérdezheti bármelyik EÜ. intézmény a TAJ számod birtokában.)

2013. nov. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen én hozzáférek, azt tudom, már regisztrálva vagyok.


na de pont ezért érdekelne h akkor az OEP-en kívül és rajtam kívül még vajon kiknek van jogosultságuk azt látni.


sztem az túlzás lenne h bármely eü-intézmény a TAJ alapján ... eléggé jogszabályellenes megoldásnak látnám én azt.

2013. nov. 15. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:

elvileg az orvosok, de van lehetőséged arra, hogy letiltd a hozzáférésüket!

..van lehetőség ez ellen tiltakoznod!

..van lehetőség a tiltakozásra. A tiltakozáshoz egy nyomtatványt kell kitölteni, amely az OEP honlapján található itt.

[link]

Tartalma:

[link]


A kitöltött nyomtatványt a megyei kormányhivatalok egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez kell beküldeni. Célszerű tértivevényes ajánlott levélben, hogy igazolhassuk az elküldést. Egyelőre ugyanis nem kap visszajelzést az érintett arról, hogy mikortól él a tiltás. A megyei egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervek listája megtalálható itt.

[link]

A kiválasztott megyei hivatalra kattintva megtudhatjuk a postai címet.


forrás:

[link]

2013. nov. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"az én háziorvosom olyan szinten idiot, ...."

legegyszerűbb, a vázolt tényeket látva, ha háziorvost váltasz!

ezt ingyenesen, megteheted.

Nem kell semmi mást tenned, mint választanod egy olyan háziorvost akiben megbízol, befáradnod hozzá rendelési időben azzol, hogy ezen túl az Ő körzetének a betege kívánsz lenni és kérned, hogy az előző dokidtól kérjék át a dossziédat, betegkartonodat.

Lebélyegzi a TAJ kártyádat...és ennyi!

(nem kell tovább görcsölnöd az "idiot" orvosoddal!

2013. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez a része rendben de sajnos a történet nem ilyen egyszerű
2013. nov. 18. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Vezesd elő, mi bonyolítja?
2013. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!