Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Levágódott egy kis darabot az...

Levágódott egy kis darabot az ujjamból, mikorra gyógyul be szerintetek?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy tegnap elestem, és kivágódott a jobb mutatóujjamból egy kis(az orvos szerint borsónyi méretű) hús. Kb fél óráig hideg csapvíz alá tartottam(és 10-15 percig szorítottam másik kézzel, hogy ne veszítsek sok vért), ekkorra már csak néha-néha csöpögött egy kicsi. Raktam rá gézt, és taxival mentem sürgősségire. Ott mire sorra kerültem, elelt vagy 2 óra(ez idő alatt se ázott át a 2 menet géz, ergo nem vérzett már). Összevarrták, fertőtlenítették, és tettek rá kötést. Azt mondta a doki, hogy 2 nap múlva menjek kötéscserére(azaz holnap), és ne ijedjek meg, ha a kötésen átüt a fertőtlenítő. Namost, még tegnap egész végig szívmagasság fölé tartottam, nem ázott át a vértől.Ma már lógattam, és most vettem észre, hogy picit vöröses a kötés egy helyen. Megint vérzett volna, vagy most ázott át a tegnapi vér? Valamint a varratszedés fájni fog majd(egy öltés a körmömön keresztül van)? A kötés nem ragad bele a sebbe? Ha beleragadna, akkor hogy szedik ki? Letépik, vagy mi? Mert az gondolom fáj.. Azthiszem ennyi, előre is köszi a válaszokat..

2013. nov. 14. 14:25
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, még azt kihagytam, hogy néha picit lüktet, meg csíp, vagy nem is tudom mi ez.. Ez normális? Eléggé be vagyok szarva..
2013. nov. 14. 14:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a fontos, hogy a seb el volt látva. Azért nem fogsz megalni, de olyan 6 hétig "nalogatni" fogod.
2013. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ment a zőőőőőd pacsi.

Voltam kötéscserén, nem nagyon volt beleragadva a cucc, azt mondta az orvos, hogy nincs vele semmi baj, és 25-én szedik ki a varratot. Az milyen érzés?

2013. nov. 15. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!