Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha nem a menzesz...

Csöpszli kérdése:

Mi van, ha nem a menzesz közben veszem be a fogamzásgátlót? (Részletek alább).

Figyelt kérdés
Mirabella fogamzásgátlót szedtem 9 hónapon keresztül, miután rájöttem, hogy attól vagyok rosszul éjszakánként.. Abbahagytam, majd a menstruációm teljes egészében felborult, -pedig azelőtt mindig pontos volt, meg természetesen a gyógyszer szedése közben is-, volt, hogy megjött 2 napra, abbamaradt, 3 nap múlva ismét, aztán szünetelt.. aztán kezdett egyre stabilabb lenni, és új gyógyszert írattam fel, Yasminelle nevezetűt kaptam. Be is szedtem, amikor megjött, bár egy héttel később kellett volna eredetileg, de úgy gondoltam, hogy mivel mindig ingadozik, most normálisan meg lesz.. ám a menstruációm egy napig tartott, és azóta sem jött meg normálisan, azóta eltelt 6 nap, de nem tudom, hogy ez rendes vérzésnek nyilvánul e, és hogy így hat e a gyógyszer? Azért is kiborító, mert az első levél után ugye kell 7 nap szünetet tartani, majd a 8. napon elkezdeni a másikat, de ha a gyógyszermentes héten nem fog megjönni a menstruációm, akkor még egy hét kiesés, mert akkor nem nyújt védettséget, magyarul a hónapban 2 hétig lennék védett..Remélem érthető voltam. :D Valami okosságot, tapasztalatot kérnék szépen!

2013. nov. 14. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel nem biztos, hogy tényleg menzesz volt a mostani, az első levél alatt kiegészít védekezés kell.

Ha szünetben nem jönne meg (de jó eséllyel meg fog jönni a megvonásos, hisz miért ne jönne meg), akkor is véd a gyógyszer a következő levéltől.


De amúgy ha még az előző gyógyszer után sem jött helyre a ciklusod, miért szedsz rá megint tablettát?

2013. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Különben azért, mert egyrészt abban reménykedtem, hogy ez majd helyreteszi, másrészt pedig így kényelmesebb, és biztosabb a védettség.

2013. nov. 14. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:

De nem teszi helyre, hanem kikapcsolja.

A fogamzásgátló mellett csak azért van rendszerese vérzés, mert 7 napra abbahagyod a szeését, és a hormon megvonása vérzést okoz. Semmi köze a ciklusodhoz. Ha nem 21 napig szednéd 7 nap szünettel, akkor nem n28 napos ciklus jönne ki.


Ha a szervezeted 9 hónapnyi szeés után nem tudta újraindítani és rendberakni a ciklusod, akkor nem biztos, hogy annyira erőltetbni kellene a dolgot, mert esetleg később még rosszabb lesz.

Elnyomod még pár évre a peteérést aztán utána nézhetsz, mikor még ilyen se lesz, mint most.

Legalább at érdemes lenne megvárni, míg helyreáll.


De persze ez csak egy jó tanács.

2013. nov. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!