Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 24 órás vérnyomásmérővel mit...

24 órás vérnyomásmérővel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Mozoghatok vagy nem? Ha igen mennyit és hogyan?

2013. nov. 17. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindent megtehetsz, ami nem rongálja meg a készüléket, nem esik le, nem csúszik el a mandzsetta stb. Még játszópajtásoddal együtt is tornázhatsz, ha nem zavar.

Az nem árt, ha tudod, mikor mennyire voltál aktív. Ha kiugró értéket regisztrál, akkor tudd mondani, hogy ja akkor éppen hegyet másztam.

2013. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. És állítólag két mérés között le lehet venni. Ez igaz? És mikortól áll át "éjszakai módra" ?
2013. nov. 17. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvos nem tudom mit mond/mondott, de nem nagyon hiszem, hogy le lehetne venni. Persze nem lehetetlen, ha a mérési gyakoriság ismert, pontosan ugyanúgy vissza tudod tenni, s álmodban is képes vagy erre.

Volt már rajtam, holter is. Nem mondom, hogy cseppet sem zavart, de ki lehetett bírni.

2013. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hozzáértő és fiatal vagyok. Mi az a holter?
2013. nov. 17. 21:49
 5/6 anonim ***** válasza:

EKG. Az a szív monitorozására való. Rád szerelik a tappancsokat, a vezetékeket, s a műszert. Ugyanúgy 24 órás. Nem kellenes, mert a ragasztó húzza a bőrt, a vezetékek ide-oda tekeregnek.

A várnyomásmérő mandzsettája ugyanolyan, mint bármelyik másiké, csak az is egy rögzítő berendezéshez kapcsolódik. Önmaga pumpálja fel a mandzsettát, mérő, s rögzíti az adatokat.

2013. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a segitséged!
2013. nov. 18. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!