Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Háziorvos választásnál hány...

TappancsMancs kérdése:

Háziorvos választásnál hány orvos tartozik egy-egy körzetbe akik közül lehet választani? Vidék után kellene át jelentkezni.

Figyelt kérdés

Ők annyit már megtudtam, hogy kötelesek is elvállalni. Itt házban az van kitéve lépcsőházban hirdetésben, hogy "A ház háziorvosa...XY...". Ez lehetséges lenne? Úgy tudom szabad választás van és nincs a házaknak kizárólagos orvosa. A rendelő itt van egy saroknyira, bementem és két orvos rendelt, bementem kérdezte melyik utca hány szám és megmondja kihez tartozom. Rendben átmentem a másik ajtóhoz behívott stb stb... mondtam vidékről átjelentkezés...


De nagyon morc volt bármit kérdeztem nagyon lerázósan és udvariatlanul beszélt, szóval máshoz mennék. Itt a rendelőben öt ajtó/öt orvos van és a kérdésem az lenne ezek közül bármelyiket választhatom se vagy van a háznak orvosa és ez az egy lehetőség van?


Ha tudtok választ sürgős lenne és előre is köszi!



2013. nov. 25. 14:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért kicsit siettem.
2013. nov. 25. 14:24
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Szabad háziorvos választás van.

Ha te éppen egy másik városban, vagy településen akarsz háziorvoshoz járni, azt is megteheted. A lényeg, hogy az adott orvos tudjon vállalni. Amennyiben nem tud vagy nem akar vállalni, akkor nem tudsz hozzá járni.

2013. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez az öt orvos aki itt rendel ők mind ez a körzet és mindegyik köteles elfogadni? Egyikük lenne a "ház" orvosa már ha ez igaz, a többiekhez is fordulhatok akkor? Már a kötelezően bejegyző orvos választék miatt?
2013. nov. 25. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak az az egy orvos köteles fogadni akihez a lakcímed alapján tartozol. Ez az az orvos, aki a lépcsőházban ki van írva, hogy a ház háziorvosa.

Választhatsz más orvost is (akár más városból is), de ő nem köteles elvállalni, hogy a háziorvosod legyen.

2013. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!