Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a szlovákok Magyarországra jönnek át magukat beoltatni az influenza ellen?

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
még egy rakás hülyével több...
2009. nov. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem történhet meg, mivel nem adnak oltást csak receptre, recepthez pedig érvényes magyar TB kell.
2009. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

Aki esetleg nem hallota volna.

2009. nov. 21. 13:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam a kérdést, nem itt oltják be magukat, csak az oltást veszik itt.
2009. nov. 21. 13:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző, tévedsz. Az unió területén bármely, szintén uniós receptet elfogadják. A szlovákok tehát jöhetnek a szlovák recepttel, és kiválthatják az oltóanyagot, amit aztán otthon bead nekik az orvosuk.

Nem mindegy, hogy jönnek-e? Hadd jöjjenek, úgysincs támogatás az oltóanyagon, ők is teljes árat fizetnek és mégiscsak a magyar gazdaságnak hoznak bevételt :=).

2009. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aha, ezt tényleg nem tudtam. A magyarok többségének úgyse kell, úgyhogy egészségükre, én már beoltattam magam, úgyhogy előlem nem viszik el az tuti.

Amúgy olyat is olvastam valahol, hogy egyes nyugati államok 4-5szörös összeget ajánlanak az oltóanyaguknért az államnak, mert náluk még nincsen és kéne nekik.

2009. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
13:47-nek: ezt pedig én nem hallottam/olvastam még :=). Egyébként én ezt röviden elintézném: adnék 2-3 hetet, hogy minden magyar eldöntse, akar-e oltást. Ha nem, eladnám az egész maradékot külföldre. Mégiscsak röhej ez a sok virnyákolás! Nem igaz, hogy felnőtt, értelmes(?) emberek képtelenek hónapok óta eldönteni, hogy kell-e nekik az oltás vagy sem. Vannak mellette és ellene szóló vélemények, minden felnőttnek illene annyira érettnek lenni, hogy ezeket szembeállítva eldöntse, ő személy szerint melyik oldalnak hisz. Ha nem bízik benne, szíve joga, ne adassa be, aztán pont! (én meg jól le leszek a mimózalelkűek által pontozva :=) )
2009. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

14:06 - én egyet értek, egy ideje már csak a sz*rrágás megy, én is 2 hétig oltatnék még aztán a maradék mehet a világpiacra. Ha most ezt bejelentenék akkor lenne bőven ideje mindenkinek végleges döntést hozni.

A piliscsabai gyár pedig továbbra is tudja termelni a napi 100ezer oltást szóval nem vágjuk el magunkat ezzel végleg az utánpótlástól.

2009. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Had jöjjenek. Azt a pénzt, amibe kerül legalább nálunk hagyják. Jöhetnének vásárolni minden mást is, mi ebben a rossz?
2009. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Több környező országnak nincs saját vakcinája (pl. Csehország, Szlovákia, Románia, Ukrajna Lengyelország, stb.)...


Ők most elég nagy bajban vannak, főleg azért, mert pénzük sincs máshonnan vásárolni és a gyártók már előre eladták a készleteiket, nem jutnak védőoltáshoz.


Amíg nálunk van védőoltás, addig kötelességünk mindenkinek segíteni, akár szlovák, akár ukrán, akár magyar, akár osztrák az illető!!!


Én nagyon örülök, hogy nálunk VAN védőoltás, az egész családomat be tudtuk oltatni, nem kell kétségbeesetten más országokba utazgatnom és görcsölni, vajon meg tudom-e védeni a gyerekeim?...


Szörnyű lehet olyan országban élni, mint pl. Ukrajna, ahol nem csak védőoltást nem tudnak adni, de a gyógyszertárban még maszkot sem árulnak, tömegesen hullanak az emberek... Jó lenne, ha ilyen országokba szállíthatnánk a védőoltásunkból, de sajnos nálunk sincs eladni való készlet.

2009. nov. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!