Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire szoktátok komolyan...

Mennyire szoktátok komolyan venni a gyógyszerekről a betegtájékoztatóban leírt dolgokat?

Figyelt kérdés

Mert néhány gyógyszernél elég ijesztő dolgokat írnak mellékhatásnak meg ilyesminek, ilyenek amiknél előfordulhat mellékhatásként májkárosodás, sokk, vérnyomáscsökkenés, ezek nekem kicsit ijesztőnek tűnnek.

Ezeket mennyire kell komolyan venni, ha egy gyógyszer rövid ideig szedek?


2013. dec. 1. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte az összes gyógyszernek lehetnek ilyen komoly mellékhatásai. De azért ezek elég ritkák. És természetesen amit figyelembe szoktam venni, hogy mindig elmondom, ha gyógyszert írnak fel, hogy milyen más betegségeim vannak és milyen gyógyszereket szedek és ahhoz mérten döntik el, hogy az adott betegségemre mit írnak fel.

És ha bármilyen mellékhatás előjött egy gyógyszernél, akkor mindig abbahagytam a szedését és konzultáltam az orvossal. Így még gond nem volt. És tudom, hogy ha legközelebb olyan gyógyszert írnának, akkor már tudom mondani, hogy azt nem bírom.

2013. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon, sok gyógyszert nem szedtem be miután elolvastam a mellékelt tájékoztatót, amúgy sem vagyok nagy gyógyszerszedő, csak ha nagyon muszáj, olyankor már nem olvasom el a tájékoztatót. :-))
2013. dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

hát nagyon ... most nem azért de ez eléggé érdekes kérdés volt

azért van ott a tájékoztatón mert a kutatások alatt tapasztalták azt a tünetet, és lehet hogy ritka de bárkinél kijöhet és lényegtelen hogy meddig szeded, hidd el, nem azt mondom hogy hogy minden sortól frászt kell kapni de komolyan venni komolyan kell

kórházban dolgozok diplomás nővérként szóval láttam már pár szituációt :)

2013. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!