Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mivel vizsgálják a fejfájást?...

Mivel vizsgálják a fejfájást? Mit kérjek az orvosomtól, hova utaljon be?

Figyelt kérdés
Általános iskola vége óta, vagyis 12-13-14 éves koromtól szokott fájni a fejem. Egyre jobban és tovább, sőt migrén is előfordul, illetve szédülés, koncentráció hiány, könnyezés. A szememmel semmi baj, szemüveget se hordok. Szemfenék vizsgálaton is voltam már, de semmi bajom. Menstruációs panaszom nincs. A vérnyomásom alacsony, 110/70 körüli. Kb. 16 évesen és 20 évesen vizsgáltak komolyabban, neurológián, de persze semmi rendkívülit nem találtak, vagyis mintha semmi bajom se lenne. Most már ott tartok, hogy folyamatosan fáj tompán a fejem és semmire se tudok koncentrálni. Az orvos elvégezte a szokásos reflexes vizsgálatokat, amiből kiderült, hogy nincs idegrendszeri elváltozás. 3 gyógyszert próbált ki rajtam találomra: kefalgin, zaldiar és zomig. Első hatástalan volt, a második mint egy sima fájdalomcsillapító, a harmadiktól meg iszonyat élesen és erősen fáj a fejem, vagyis rosszabb tőle. Valamit lépnem kéne, de nem tudom, hogy milyen vizsgálatot mondjak. Valaki járt már így? Mire érdemes menni?
2013. dec. 1. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Te ez nem cukrászda, hogy melyik süteményt válasszam, segítsetek...


Ha normális ho.-od van csak annyit kell mondanod, szeretnél kivizsgálást. És ő tudni fogja, hova lehet, érdemes menni.

Vérvétel, neurológia, ez alap. Lehet még Fejfájás ambulancia is, van ahol tök jól működik.

Egyébként meg speciálisabb vizsg-okat ho. nem is kérhet, henem a neurológus küld tovább.

2013. dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem a háziorvosról van szó. A neurológus kísérletezett rajtam találomra gyógyszereket. És nem hiszem, hogy az orvos tudja, hogy mi lenne jó számomra, ha csak találomra felír nekem egy gyógyszert, aztán 2 hét múlva visszahív kontrollra, ahol megint felír valamit, hogy hátha az jó lesz. Ezt háromszor eljátszotta.
2013. dec. 5. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Volt valamilyen vizsgálatod?

EEG, CT MR?

2013. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!