Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy januári műtétemhez az...

Kovács Kelemen kérdése:

Egy januári műtétemhez az altatóorvos bekérte különböző vizsgálatok eredményeit. Elmentem háziorvoshoz, aki különböző jogszabályokra hivatkozva megtagadta az EKG vizsgálat elvégzését. Szerintetek mennyire volt jogszerű a háziorvos eljárása?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég volt műtétem és megcsinálta a háziorvos az EKG-t. Mire hivatkozott? Mit mondott, hol kell megcsináltatnod, ha nála nem lehet?
2013. dec. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a korulmenyek ismeretenek hianyaban (pl. a hivatkozott jogszabalyok...) a kerdes ertelmetlen.
2013. dec. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A műtétet javasló orvos írja elő ( és ad is beutalót) a különböző vizsgálatokat. Nem tudom téged mivel műtenek, de nekem mindkét műtétemhez az EKG-t belgyógyász szakorvos csinálta. Tehát valszeg nem mindegy ki miért vállalja a felelősséget..
2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az EKG-ért nem a háziorvos vállalja a felelősséget, nem is a belgyógyász, ha az csinálja (egyébként a legtöbb háziorvos belgyógyász) hanem az altatóorvos feladata, hogy azt (és még sok minden mást is) értékelje és eldöntse, hogy altatható-e a beteg.

De tényleg sokat segítene, ha a kérdező leírni, hogy pontosan mit mondott.

2013. dec. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előkerestem a papírt és a háziorvos - többek között - ezt írta: "A műtétek elvégzése előtti vizsgálatokra történő beutalás rendjére hivatkozással, a fentiekben ismertetett jogszabályok, valamint szabálykönyv alapján megállapítható, hogy a műtét elvégzését előíró fekvőbeteg gyógyintézet az előzetes vizsgálatokat - a beteg érdekeinek figyelembe vételével - vagy a beteg lakóhelye szerint ellátási kötelezettséggel rendelkező járóbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltatónál, vagy saját intézményén belül végezheti el.
2013. dec. 3. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!