Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvoshoz kell mennem, de...

Orvoshoz kell mennem, de nagyon izgulok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár napja fáj a fejem, lüktet. Olvastam, hogy ez a magas vérnyomástól van. Viszont az a rossz, hogy a csaladban elég sok magas vérnyomásban szenvedő ember van, például anyukám, és tesom. Én is rettegek ezert a vérnyomásméréstől, suliban multkor ezert mertek magasat, mert izgultam (146 volt). És most előre félek, hogy meg fogja mérni, és nagyon ideges vagyok, de ettol meg felmegy a vérnyomásom. Mit tegyek? 15/l
2013. dec. 13. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Mond meg a dokinak, hogy fehérköpeny szindrómában szenvedsz.

Üdv a klubban :)

2013. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Huuuha. :) En egeszsegugyis vagyok, szoktam vernyomast merni, es eppen ezert mindig kicsit kevesebbet mondok az illetonek, mert tudom, hogy ha tul magas, meg feljebb megy szegenynek. Gondolj arra, hogy a magas vernyomast jol kordaban lehet tartani gyogyszerekkel, es teljesen minosegi eletet lehet elni vele. Viszont, ezt a gyogyszerezest nem lenne baj akkor elkezdeni, amikor mar tenyleg szukseg van ra. Azt viszont nem fogja latni az orvos, ha az izgulas miatt felugrik neked 150-re. :) Igy csak magad alatt vagod a fat, egy aprocska problema miatt. :) Ne aggodj ennyit miatta!
2013. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második könnyű azt mondani, hogy ne izguljon.Pláne egy 15 éves kislány :)
2013. dec. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remelem, nem mér majd vérnyomást..
2013. dec. 13. 09:42
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem mér vérnyomást és nem kezelik az esetleges hipertóniádat az szerinted jobb? Szemfenéki problémákat is okozhat hosszútávon, látásromlást, szívproblémákat, agyi problémákat stb.

Észre fogja venni, ha ideges vagy, mert akkor a pulzusod is magasabb lesz. Másrészt akkor megméri többször is, esetleg kis beszélgetés után, vagy azt fogja kérni, hogy méregesd magadnak otthon. Amúgy semmi kellemetlen nincs ebben, nem is értem a problémádat. Ha magas, akkor ír fel gyógyszert és kész. Nem fog agyműtétet végezni, injekciót sem kapsz, semmi kellemetlen. Ha pedig csak nála magas a vérnyomásod (bár a fejfájást gyanús, hogy ez okozza, de lehet akár migrén és még sok más dolog is), akkor azt észre fogod venni, mert pár nap után annyira leviszi a vérnyomásod a gyógyszer, hogy érezni fogod, hogy nem vagy túl jól. Akkor visszamentek az orvoshoz, megméritek, látni fogja, hogy nagyon alacsony és vagy azt mondja, hogy nem kell gyógyszer, vagy ír fel másikat vagy módosít az adagon. Nem nagy dolog, ha már be van állítva, akkor utána semmi kellemetlenséggel nem jár, és legalább kezelve is van a baj.

2013. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nyugodtan mond el az orvosnak, hogy izgulsz és ha van otthon vérnyomásmérőd néhány napig mérd és az értékeket írd fel! Az orvosnak pedig vidd be a felírt adatokat, így az átlagértékeket is látni fogja, nem csak azt amit izgalmi állapotban mér.
2013. dec. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig meg kell mondani neki, hogy izgulsz is miatta (bár szerintem látni fogja), és akkor azt belekalkulálja. Amúgy vérnyomásmérőtől függően, lehet, hogy látja is, ahogy ugrándozik az érték, tehát meg fogja tudni mérni úgy is, ha izgulsz.

Remélem a többi családtagodat már kezelik, ha esetleg még nem, akkor ha szeretnéd, hogy veled maradjanak még sokáig, akkor vedd rá őket, hogy ők is méressék meg és ha magas, szedjenek rá gyógyszert. Nem értem mi ez a hülyeség, hogy sokan nem kezeltetik, itt is van vagy 10 ember, aki folyton mondja, hogy neki milyen magas, néha nagyon szédül is, de kezeltetni nem akarja. Pedig érdemes és a legtöbb munkát ugyanúgy lehet utána végezni is, tehát ilyesmiért nem rúghatják ki az illetőt (sokan ettől is tartanak, pedig nem kellene). Nálad még erről sem lehet szó, plusz tudod, hogy te veszélyeztetett vagy, mert nálatok ez halmozottan előfordul a családban, és nem akarod megméretni. Hát mégis mit akarsz ne haragudj, meghalni?

2013. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, ha magas vérnyomást sejtenek nálad, akkor még mielőtt felírnának _bármilyen_ gyógyszert, fognak adni egy kis készüléket (ABPM), ami egész nap méri neked, félóránként. Ezzel nem lehet rosszat mérni, nem tart ki egész nap az izgulás. Ennek az eredményeit értékelik. Ha ezzel is magasakat mérnek majd, akkor viszont szükséged van a gyógyszerre - csakúgy, mint nekem, már a te korodban is. Nyugi, túl lehet élni :)
2013. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A másik, amit szoktak javasolni, hogy méricskéld magadnak otthon egy saját géppel, ott nem izgulsz annyira.
2013. dec. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!