Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csütörtökön kezdtem el szedni...

Csütörtökön kezdtem el szedni az antibiotikumot, péntek óta vérzek. Normális ez? (Fogamzásgátlót is szedek több mint egy éve)

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam foghúzáson, ami miatt megfájdult a fülem és valószínűleg be is gyulladt. Erre írt fel nekem a háziorvosom antibiotikumot (megjegyzem semmiféle figyelmeztetést nem adott, pedig tudta, hogy fogamzásgátlót is szedek) és ezt csütörtökön kezdtem el szedni délben. Délben, este és másnap reggel vettem be egy szemet belőle. Péntek reggel 8 óra tájékában vettem észre a vérzést. Azonnal utána néztem és ugye meg is tudtam, hogy az antibiotikum ugyebár elveszi a fogamzásgátló hatását és vérzés alakulhat ki. De ez már 4. napja tart. Nem lehet a menstruációm, ugyanis az e hét utolsó napjaira várható (1 éve már pontos a fogamzásgátló miatt). Interneten mindenféle dolgot olvastam, hogy mi lehet a gond (antibiotikum, polip, méhen kívüli terhesség stb.). Próbálom magam lenyugtatni és bemagyarázni, hogy csak az antibiotikum miatt vérzek már 4. napja, de nem tudom mit tegyek. Szerintetek normális, hogy 4. napja vérzek??? A fogamzásgátlót attól szedem, ma veszem be az utolsó szemet. Az antibiotikumot persze abba hagytam szedni, pénteken csak a reggelit vettem be, utána többet nem. Szóval 3 szem gyógyszert vettem csak be. KÉRLEK VÁLASZOLJATOK

2013. dec. 16. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyugi.

Az antibiotikum ahogy megszünteti a fogamzásgátló hatását,vagyis csak csökkenti,de a lényeg ugyanaz,olyan mintha nem vettél volna be fogamzásgátlót,igy gyakorlatilag most van a köztes vérzés.

Kár volt abbahagyni az antibiotikumot,igy nem ér semmit.

Két lehetőséged van:

-szeded az antibiotikumot,majd amikor kell,akkor elkezded a következő levél fogamzásgátlót,és kb onnantól kb 2 hétig csak óvszerrel.

-nem szeded az antibiotikumot,többi ugyanaz mint előtte


mit szedtél,dalacin?

2013. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az AB csökkentette a fogamzásgátló hatását, ezért van a vérzés. (A szünetben is azért van vérzés, mert megvonod a tabit és lecsökken a hormonszint. Most ugyanez történt az AB miatt).


Az antibiotikumokat meg nem szabadna csak úgy abbahagyni.

Egyrészt semmit nem ér így, másrészt szépen kiszelektálod vele a rezisztens bacikat, aztán azokat már baromi nehéz kiirtani...

2013. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!