Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 3 éve szedek fogamzásgátlót....

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve szedek fogamzásgátlót. Soha semmi baj nem volt. Ettől a hónaptól visszamenőleg mindig megjött rendesen a havim. Most péntek reggel kellett volna megjöjjön,de semmi. Ilyenkor már semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Még szombaton sem. Ilyen sosem volt. Egyébként időközben észrevettem, hogy "hízok".De feszes pocakom van. Nem nagy. Mivel nem jött meg a havim, vettem szombaton 2 tesztet. Mindkettő pozitív. Emellett rendszeresen dohányzom. Nem tudom, mennyi idős lehet a baba, de biztos nem 1-2 hónapos, mert akkor nem látszana a hasam. Nőgyógyászhoz csak holnap tudok menni, de addig megőriülök :\'(

Borzasztóan el vagyok keseredve. Létezik, hogy terhes lettem, emellett mégis rendesen megjött a havim? Ahogy szokott???

Kérlek, segítsetek...

Rita, 23


2008. júl. 20. 15:16
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

És ha megtartanám a babát, nagyon félek, hogy a cigitől, és a fog.gátlótól valami testi/szellemi károsodása lesz a picinek.

Istenem, mitévő legyek?

2008. júl. 20. 15:17
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Húú.. Hát csak annyit tudok mondani (vagyis írni), hogy igen, terhesség mellett is megjelenhet havi vérzés, ami eléggé nem fair. :S De a többiről sajnos nem tudok mit mondani. Ha rendesen szedted a tablettákat, akkor elvileg kevés az esélye a teherbeesésnek.
2008. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Megint az első hozzászóló vagyok. :)


A mai fog.gátlók kevés hormont tartalmaznak, szóval én úgy tudom, hogy ez nem káros a babának, bár nem tudom, hogy meddig nem káros meg ilyenek. A cigiről viszont le kell szokni.

2008. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük hogy a hízás mástól van, és megjön... A teszteket befolyásolhatja a hormon amit a fogigátlóval szedtél be. Persze sajnos nem ritka hogy az első 1-2 hónapban rendesen megjön, de ha terhes vagy sem hiszem hogy időn túl lennél ha nem akarod megtartani. Mindenesetre én drukkolok hogy ne legyen semmi baj.
2008. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

A terhesség kezdeti szakaszában megjöhet a havi. Azonnal állj le a tabikkal és a cigivel. Nődoki tud majd biztosat mondani.


Az, hogy teherbe tudtál esni a fogamzásgátló mellett, az azt jelenti, hogy a szervezetet több hormont termelt mint amennyit a tabi tud kompenzálni. Tehát a normálishoz viszonylag közeli volt a hormonszinted. Ergo könnyen lehet, hogy a kicsi se érezte meg nagyon.


Amennyiben terhes vagy persze. Várom a fejleményeket.

2008. júl. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, mióta azt sejtem, hogy terhes vagyok!
2008. júl. 20. 17:24
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
és szeretnéd a babát?írd meg,hogy mi volt a dokinál!
2008. júl. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Szia.Véleményem szerint, a fogamzásgátló amilyen adagban szedjük, nem okoz, semmiféle, testi és szellemi fejlődési rendellenességet,.Ahoz, hogy okozzon, olya nagy mértékben kell hogy a szervezetbe jusson, hogy annyi, biztosan nem jut, mert ezt kísérleteknnél szokták adni.Hasonlóan az antibiotikumoknál is, ami akkor okoz fejlődési rendellenességet, ha túl nagy az adag, de ezt csak kísérleteknnél lehetséges,:Csak hogy megnyugtassalak, a gyógyszergyárak viszont, mindennel védik magukat, és ezért is írnak rá olyat, hogy terheseknek nem ajánlott, nem szedheteik, stb..kevés az olyan gyógszer ami gondot okozna, azok pedig, ha lehet most nem sorolnám milyen gyógyszercsoportba sorolhatóak, de nem hiszem, hogy szednnél olyat.Szóval nem ez miatt kell aggódni.A dohányzást viszont jó ha abba hagytad, minnél előbb annál jobb.Ne aggódj,nem lesz semmi gond, boldog babavárást.:-)
2008. júl. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Szia. 13 éve én Triregort szedtem. 2 honapos terhes voltam amikor rájöttem, akkor hagytam abba a tabi szedését. Nödokim elküldött genetikushoz is. A genetikus azt mondta, hogy már nagyon kicsi a hormon tartalma a tabiknak nem okozhatnak bajt a babának. Egészséges is lett a lányom. Azt azért ird le mit mondott a doki.
2008. júl. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Voltam az orvosnál, 10 hetes terhes vagyok. Megnyugtatott a doktornő is, hogy valószínűleg nem lesz gond a fogamzásgátló miatt, és reménykedem, hogy a cigi miatt sem. De ennek ellenére még várnak rám ezzel összefüggő kapcsolatok, amiket a héten intéznénk is. Úgy döntöttünk, megtartjuk a kisbabát. :) Nem lenne szívem "megölni". Köszönöm az aggódást, és jókívánságokat! :)
2008. júl. 21. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!