Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fáj a fogam, de nincs TB-m...

NathanSzerver kérdése:

Fáj a fogam, de nincs TB-m így is ellátják a fogam?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Ilyenkor elém raknak egy számlát, amit helyben fizetek, vagy csekkel kell bemennem a postára. É olyan van, h ellátnak csekket adnak és utólag is mehetek vele a postára befizetni?
2013. dec. 27. 11:50
 2/7 pityubá' ***** válasza:
8%
Ne bízz a fogorvosokban! Csak elrontják a fogad, pláne ha nincs TB-d! Keresd meg Józsibát a falu végén és ő egy üveg pálinkáért kihúzza neked
2013. dec. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fizetni kell. hogy mennyit, az általában ki van rakva a rendeléseken, akár körzetishez mész akár nem
2013. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a tömés,húzás fogkő leszedés ingyenes,ha van érvényes TB.A fogpótlás fizetős,akár van TB,akár nincs.Ha a kezelés előtt állapot felmérést kérsz,akkor kevesebbet kell fizetned valamelyest,ha fizetős fogkezelésről van szó.(Ezen nem a maszekot értem,még mindig a TB fogkezelésnél vagyunk.)Nekem sincs érvényes TB-m,igaz,én nem fogorvosnál voltam,hanem endokrinológusnál,de én úgy csináltam,hogy amelyik hónapban orvoshoz mentem,arra a hónapra befizettem a NAV-tol kért csekken a havi TB-t.Ez okt.elején történt,azóta még nem jött felszólítás a NAV-tól,hogy fizessem az ,,üres" hónapokat is. Különben sem tudnám fizetni,hiszen munk.kereső vagyok,nem dolgozó.10 évig fizettem,1x voltam kórházban,amikor született a gyermekem,meg a 10 újamon meg tudom számolni,mikor betegeskedtem.Hol a többi pénz,amit befizettem?Nyilván fizettem mások műtétjeit,stb.,de én tőlük ezt nem sajnálom!De akkor ne akarjanak lenyúlni,amikor nincs miből!Egyébként ha beírod a keresőbe,kiadja,hogy mi fizetős,mi nem a fogorvosnál.Bocs,hogy nem küldöm a linket.
2013. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30 évig fizettem,ezt akartam írni.
2013. dec. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nagyon vigyázzatok a nincs TB dologgal.

Én Iskola után kerültem munkanélkülire rögtön és néhány évig nem is volt munkám (nem azért mert lusta dög vagyok és nem akartam dolgozni, de ennek az okai nem ide tartoznak)

Idő közben ugye megváltozott a TB rendszer és fizetni kellett magunknak.

Na a józan paraszti eszemmel (meg az egész családoméval) azt gondoltuk, hogy ha nem megyek orvoshoz akkor nem kell fizetni, mert ugye nem is vettem igénybe.

Erre tavaly jött a felszólítás hogy ugyan fizessek már be a drága jó NAV-nak több mint 200 000 forintot, mert x évig nem volt biztosításom. (Ismétlem, orvos 10 méteres körzetében nem jártam)

Továbbra is 1 fizetésből élt a 3 tagú család (a másik kettő segély nélküli munkanélküli) és kifizettették, nem érdekelte őket akármit írtunk nekik.

Egyébként ezt ez után ajánlotta egy ismerős: Ha bemész az önkormányzathoz, a szociális osztályon lehet kérni, hogy fizesse az önkormányzat a TB-t 1 évig. Ki kell tölteni egy papírt és egy héten belül általában el is bírálják.

2013. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xeniah ***** válasza:
Menj magánrendelésre, ott nem kell TB. És természetesen helyben kell fizetni.
2014. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!