Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pontosan hogyan működik az...

Pontosan hogyan működik az ágytálazás?

Figyelt kérdés
A bal tédem miatt kórházi kezelésben lesz részem, aminek következtében 3 napig nem kelhetek majd fel. Nem műtenek, úgyhogy csak az egyik lábam nem hajlíthatom.Ismerve az emésztésem, nem fogom addig kibírni, vszinüleg szükség lesz az ágytálra. De nem tudom hogy csinálják. Odahozzák, én beleürítek, oszt viszik. De én törlöm ki magamnak? Vagy lemosnak, vagy mi? Vagy ez mitől függ?

#Ágytál
2014. jan. 12. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Noverkek ápolnak. Ebbe beletartozik a furdetes stb. Ilyenkor érdemes pénzzel támogatni őket, mivel nagyon sokat segítenek meg ki vagy szolgáltatva. Alapesetben adnak injekciót meg lázat mernek, valaki meg ilyenkorfizet nekik, na de az apolast meg kell halalni.
2014. jan. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De sztem kimehetsz wcre. Mert akkor már az orvos szólt volna a kateterezesrol.
2014. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szigorú ágynyugalomra ítélve a beteg, akkor amennyire a mozgásod, fájdalomtűrésed engedi, kimehetsz a wc-re, a nővér kikísér. Ha nem,van szoba wc, azzal kitolhatnak, az mégis jobb. Ha más lehetőség nincs,marad az ágytál. Segítséggel beteszik alád,vagy te magadnak,elvégzed a dolgodat, ha tudod, magadnak törlöd ki. (mindenki eléri a saját s..gét). Kivéve ha totál magatehetetlen. A nővér kiviszi,beteszi a gépbe, visz másikat. Lemosás csak szükség esetén, fosásnál, ha minden összekenődik, de ez téged nem hiszem,hogy fenyeget. Fürdetés általában este.vagy hajnalban van, segítenek ha szólsz. És ami az első hsz-t illeti, NEM mindenki várja el a honorálást érte,ne hallgass rá! Kapunk fizetést,arról meg nem a beteg tehet,hogy alul vagyunk fizetve, és ez a munkánk, nem szívességből teszem,hanem kötelességtudatból és empátiából! Aki elvárja,az olyan is! Kitartás és mihamarabbi felépülést neked!

25/L, egy nővér

2014. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben. Éppen elég elesett állapotban voltam. Hárman voltunk a szobában, mindhárman velem egykorú lányok. Akkoriban kamaszként duplán cikinek tűnt az egész. Kedves nővérke jött be, amikor szóltam hogy ki kellene mennem wc-re behozott egy ágytálat.

Akkor már sírtam, annyira kétségbeestem hogy most mi lesz velem. De a nővérke aranyosan lekezelte a helyzetet, mondta, hogy a lányok biztosan nem haragszanak meg érte, ha most kimehetnek megnézni az Esmeraldát. :)

Kimentek tévézni, és nem volt semmi gond, a nővérke felemelte a takarót, megemeltem a csípőm, alám tette a tálat, betakart és mondta, hogy majd jön vissza. Érdekes élmény volt így sz*rni, de nem volt más megoldás. Az rossz volt, hogy kicsit sokára jött vissza elvinni a bűzös cuccmót.


Másnap reggel ugyanez a téma, kaptam az edényt, és kakkantottam, miközben a többiek aludtak. Az egyik lány felült, én meg idegesen mutattam, hogy "dolgom van". Erre ő legyintett, hogy mit érdekli őt, tegnap se zavarta volna. :)


Szóval elég kellemetlen, de hát mindannyian emberek vagyunk, valahol meg ki kell jönnie a cuccnak. :)

2014. jan. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, erre voltam kíváncsi.
2014. jan. 15. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!