Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » PCOS. Valaki leírná nekem a...

PCOS. Valaki leírná nekem a kivizsgálás mentetét? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés
Most kellene mennem az első vérvételre, de fogalmam sincs, hogy milyen papírt kell vinni majd oda, mert laborkérőt nem kaptam, ill. endokrinra kell-e beutaló stb. Nagyon szépen megköszönném ha valaki leírná nekem a teljes menetet. Mert most nem igazán vagyok tisztában vele mit hogyan.

2014. jan. 13. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Beutaló nélkül nem csinálnak vérvételt. Ha nincs semmilyen papírod, hogy szeretnél vérvételre menni? Max. magánlaborba mehetsz, de ott fizetni kell, nem is keveset.


Endokrinológiára kell beutaló.

Laborvizsgálatokra az endokrinológus vagy nőgyógyász tud beutalót adni.


A normális kivizsgálás ezekből áll(na):

- Normális anamnézisfelvétel (milyen panaszaid vannak, mióta állnak fent, milyen a ciklusod, testtömeged, betegségeid, gyógyszerek stb.)

- Nőgyógyászati UH-vizsgálat, amin látszódnak a petefészekben lévő ciszták (ha vannak).

- Hormonvizsgálatok: LH, FSH, prolaktin, ösztrogén, progeszteron, TSH (esetleg T3 és T4), kortizol, tesztoszteron, SHBG, DHEAS, esetleg 17-OH-progeszteron, D-vitamin. Ezekkel egyrészt kizárható az egyéb hormonális eltérés, ami a PCOS-hez hasonló tüneteket okozhat, másrészt bizonyos eltérések megerősíthetik a diagnózist.

- Terheléses vércukor és inzulinvizsgálat (min. 3 pontost szoktak javasolni). Ez azért kell, mert a PCOS-es betegek nagy része inzulinrezisztens, az alap kezelés is ennek a javítását célozza.

2014. jan. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Papírom csak annyi van, amit a nőgyógyásztól kaptam, azon rajta van a hormonvizsgálat, endokrinológia, csak éppen azt nem tudom, hogy pl. a vérvételre megyek bemutatom azt a papírt és elég, ill. endokrinra honnan kapok én beutalót, mert a háziorvosnál nem kaptam semmit, se beutaló, se laborkérő. Nem tudom honnan kaphatom meg,
2014. jan. 14. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz és kérj beutalót az endokrinológiára.
2014. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!