MENJEK EL ORVOSHOZ?

Figyelt kérdés
1 napja történt hogy lesérült a kisujjam , amikor kosaraztam a suliban..már nem emlekszem h pontosan h volt ,de eleggé bedagadt az ujjam es lila meg kék színű lett.. csak kicsit tudom behajtani és kinyújtani , kicsit fáj a csontkörnyékén valamikor kicsit jobban fáj de szinte alig ..menjek el azért megnézetni , h nem -e repedt meg a csont vagy ez csak zúzódás ?

2014. jan. 18. 21:04
 1/6 csak egy a sok közül válasza:
60%
ha lila meg kék színű akkor lehet el tört.. meny el és majd el küld röntgen-re és akkor kiderül hogy mi van vele
2014. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csak egy a sok közül válasza:
de lehet csak meg repedt
2014. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) de akkor is eltörhetett ha ténxleg szinte nem is fáj?
2014. jan. 18. 21:08
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
szerintem is menj el, jobb mint egy kezeletlen törés amit újra el kell törni hogy jól forrjon.
2014. jan. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csonttörésnél sosem tudsz biztosra menni, van olyan, hogy nem fáj vagy nem nagyon, erről már olvastam pár történetet. Néha a zúzódás sokkal jobban fáj, valamelyik töréssel rá tudnak állni lábra... Nem tudod eldönteni, mi a helyzet.

Nézd, aki nálam orvos- és kórházfóbiásabb, az már pszichiátriai eset, de amikor a motort ráejtettem a kisujjamra, én is elmentem megröntgeneztetni. Engem az érdekelt, ficam-e, mert nagyon furán állt s akkor helyre kell tenni, a repedés összeforr :D Fájni nem olyan nagyon fájt, csak merev volt és használhatatlan s ahogy írtam, fura. A röntgen után eldöntheted, mit teszel, bár az orvosok ebben nem szoktak hinni, de ez a Te életed. Nálam a röntgenes azt mondta, repedt, az orvos azt, hogy tört és be akart gipszelni könyékig, én közöltem, nem (az orvos megdöbbent) s leléptem. Neked nem ajánlok ilyesmit, csak sztorizok. Ami engem illet, inkább egy örökre görbe kisujj, mint hetek gipszben, nem viselném jól s ez enyhe kifejezés.

Amikor kicsit nagyobbat estem és eltört a csuklóm, akkor is megröntgeneztettem, 3 nap után... Na az egyre jobban fájt, de az első nap még kevésbé. Elmozdult a csont és műteni kellett, de mivel a gipszhez fűződő viszonyom akkor se volt jobb, csuklóra pedig teljesen felesleges barbárságnak tartom, azt az opciót (amit az orvos már megint egyértelműnek tartott, de ezt már megszoktam) ismét hanyagoltam. Csuklórögzítőm volt, szerintem nagy találmány, kár, hogy az orvosok nem közlik a beteggel ezt a humánusabb opciót, az esetleges hátrányaival, amiből én semmit nem tapasztaltam, de akkor is bevállaltam volna, ha határozottan van neki olyan. Még mesélhetnék a kulcscsonttörés humánusabb eszközéről is, de már így is offolok egy ideje.


Röntgen mindenképpen kell, ha holnapig sem javul különösebben. Jobbulást!

2014. jan. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) utólag is
2014. jan. 22. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!