Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A TB-met az önkormányzat...

A TB-met az önkormányzat 2013. október 31-ig átvállalta. A háziorvosomnál még mindig zöldet jelez a számítógép. A NAV-nál az önkormányzat nem jelenti be a változást? Nekem kell?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor nekem hogyan, milyen nyomtatványon kell ezt megtennem, hogy fizethessem a havi 6.600 Ft-os TB hozzájárulást? Visszamenőleg is fizetnem kell vagyis a novemberi, decemberi és januári hónapokat?


Előre is köszönöm szépen a hozzászólásokat!



2014. jan. 20. 22:52
 1/5 lencsefőzelék ***** válasza:
66%

Úgy tudom, már 6810 Ft a havi összeg, és elvileg visszamenőleg is be kell fizetni. Az furcsa, hogy ilyenkor is zöld lámpát kapsz.

Menj be a helyileg illetékes szervhez, ott tájékoztatnak és adnak nyomtatványt is.

[link]

Ha nem akarsz várni, online időpontot is tudsz foglalni:

[link]

2014. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy már emelkedett. Köszönöm az észrevételt és a hozzászólásod! Település nevet nem szeretnék mondani, de aki itt helyben intézi a TB-s ügyeket, a hölgy azt mondta, hogy addig nem foglalkozik velem még zöld vagyok. Járjak hozzá vagy az orvosomhoz érdeklődni és ha pirosat kapok, akkor keressem fel. Nem kommentálom a hölgy hozzáállását a dolgokhoz. Ez van.


Esetleg valaki nem tudná nekem konkrétan megmondani, hogy melyik nyomtatványt kellene beküldenem ügyfélkapun keresztül?


Vagy nem is így kell eljárni ilyen ügyben?

2014. jan. 20. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is így voltam,visszmenőleg is meg kell fizetni,sőt késedelmi díjat is számolnak.

Nav ügyfélszolgálatra kell bemenni,ott megmondják melyik nyomtatványt kell kitölteni(már nem emlékszem),leadod az ügyintézőnek aki ad egy csekket vagy utalni is utalhatsz minden hó 12-ig.

Szerintem minél előbb intézd el,mert úgyis el kell,és sokkal jobb ha nincs belőle kellemetlenség meg késedelmi díj

2014. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Neked kell intézkedned, de megteheted ügyfélkapun keresztül, nem kell sehova sem bemenned személyesen (főleg nem az OEPhez, mert ők nem illetékesek ebben az ügyben)

A 14T1011-es nyomtatványon kell bejelentkezned: [link]

Ha csekken akarsz fizetni, akkor kérj csekket is hozzá, ezt is megteheted ügyfélkapun keresztül a "csekk" nevű nyomtatvány kitöltésével és beküldésével.

Visszamenőleg is fizetned kell.

Zöldet több okból jelezhet a gép:

-Nem jelezte az ügyintéző a változást a NAV felé (nem jelentett ki)

-Rossz adatokkal jelentett ki

-Még nem került feldolgozásra a kijelentésed

-Rosszul dolgozták fel a kijelentésed

Amúgy nem kell sem az orvosodhoz, sem az ügyintézőhöz járni érdeklődni, meg tudod nézni a TAJ szolgáltatásokban ügyfélkapun keresztül (ott is szokott lenni csúszás az adatok feldolgozásánál)

Az ügyintézőt meg nem is minősítem ilyen hozzáállással, hogy várd meg amíg pirosat kapsz...

Ha most is rászorulónak számítasz, kérelmezd újra. Igaz, hogy 1 évre állapítják meg, de ez korlátlanul ismételhető (akár életed végéig is, ha mindig rászorulónak számítasz és nem változik a törvénynek ez a része)

Persze a kieső időt így is ki kell fizetned, visszamenőlegesen nem állapítják meg a rászorultságot és nem rendezik a TB-t.

A januári hónap rendezésével nem vagy elmaradva, azt majd február 12-ig kell rendezned (mindig az esedékességet követő hónap 12-ig kell fizetned)

De ha bejelentkeztél TB fizetésre, ügyfélkapun keresztül meg tudod nézni a előírásokat dátumra lebontva, összegenként az adófolyószámládon (meg persze a befizetéseidet is)

2014. jan. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm! Így fogok eljárni ahogy írtad.
2014. jan. 21. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!