Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a teendő ha nincs érvényes...

Mi a teendő ha nincs érvényes TB kártya?

Figyelt kérdés
Ápoló vagyok és tisztában vagyok vele, hogy a kórházi ellátás TB kártya nélkül nem olcsó mulatság. De roppantul felháborodtam mikor nagybátyám aki francia állampolgár, de már 2 éve Magyarországon él bekerült a kórházba és mindössze 12 órát töltött bent miután meghalt és kiszámláztak 300 ezer forint felszámolási díjat. Teszem hozzá, hogy mióta itthon él 2 éve, folyamatban vannak a magyar okmányai ami a mai napig nem érkezett még meg. Családja nincs csak mi voltunk neki, így minket terhel az anyagi költség. Na most ebben a helyzetben mi a teendő? A válaszokat nagyon szépen köszönöm tényleg segítségre lenne szükségem

2014. jan. 21. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Úniós állampolgár. Az elmúlt 2 évben fizetett társadalombiztosítást, akár idehaza, akár Franciaországban? Vagy már nyugdíjas volt?
2014. jan. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miben halt meg?(csak, hogy felmérjem a kórház mit nem tudott meggyógyítani)


Csak bíróságon lehet lerendezni az ügyet. Szerintem a kórház próbálkozik.... nektek nem kötelességetek kifizetni. Nem vagytok se a gyerekei, se a szülei.

2014. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Halál esetén semmilyen költséget nem számolhatnak fel!
2014. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "felszámolási díj". Cégeket szokás felszámolni, nem embereket!
2014. jan. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nyugdíjas volt és nem volt eu-s kártyája sem. kivérzett kapott transzfúziót
2014. jan. 21. 19:29
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként már ki lett fizetve csak érdeklődnék h mivel említettem h már 1 éve folyamatban vannak az okmányai, amit úgy gondolok hogy innentől nem a mi vagy a nagybátyám hibája lett volna h ültek rajta, kinek nyújtsam be a számlát?!
2014. jan. 21. 19:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnak
2014. jan. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy hülyeség. Ha volt egészségbiztosítása márpedig volt froban, akkor itt is el kell hogy lássák. Az EU kártyát kiváltani egészen pontosan 3 darab percbe telik, nem rég csináltattam. Mindenkinek kiállítják a személyijével.

A másik dolog pedig, miért kéne nektek kifizetni? Ha valaki meghal, az adóssága is vele hal, kivéve ha az örökösök igényt tartanak az örökségre.


Szerintem ti valamit nagyon benéztetek.

2014. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na ja, ha nyugdíjas volt, akkor volt biztosítva odakint. Ebben az esetben (remélem nem tévedek)a számlát a francia társadalombiztosító fizeti. Persze EU-kártya nélkül ez lassabb, és bonyolultabb, mintha lett volna.
2014. jan. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!