Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Csak a magyar orvosok többsége...

Csak a magyar orvosok többsége ilyen, vagy az egész nyugati orvoslás jellemzője?

Figyelt kérdés

Nem csak saját tapasztalataimból kiindulva azt gondolom,h a legtöbb orvos nincs a helyzet magaslatán. Az egyszerűbb dolgokat képesek diagnosztizálni, vagy felírnak gyógyszert, de ha vmi ritkább betegséggel van dolguk, akkor megáll a tudomány, a pocsék hozzáállásukról nem is beszélve. Ha pedig nem tudják, mi a baj, akkor ráfogják lelki okokra. Példa: akinek fáj a gyomra, annak pl. az én háziorvosom mindig savlekötőt ír fel, de odáig már nem jut el,h megkérdezze,h páciens mit szokott enni, vagy h egy tanácsot adjanak, h mit egyen.

Saját példa: 17 éves koromban szédültem, gyomorfájdalmam volt, alig volt energiám. Rengeteg orvosnál voltam, kórházba is kerültem, ahol megállapították,h "bebeszélem magamnak". Eluntam, és elmentem egy olyan természetgyógyászhoz, akinek orvosi diplomája is volt. tanácsára az egyszerű szénhidrátokat megvontam magamtól, egészségesebben kezdtem el enni, és pár hét múlva már jobban voltam. Utána jöttem rá,h orvosi nyelven lelki okok= fogalmam sincs,h mi okozza a problémáit.

Szóval elnézést, de az a tapasztalatom,h a legtöbb magyar orvos elég buta és szűklátókörű. Mitől van ez és vajon külföldön is ez a helyzet? egyáltalán Magyarországon kihez érdemes menni, ha az orvosok ennyire "impotensek"?



2014. jan. 27. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Még egy jó ideig nem marad más, mint egy alternatív orvoshoz fordulni. Bár ez kiadásokkal jár, de ha összeadod, kivonod a hálapénzt, meg egyébb kiadásokat és a sok tortúrát, nem nagy a különbözet.
2014. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szó, amit keresel az inkompetens. De mindegy:D


Egyébként az orvostudomány egy "picikét" nagy terület. Egyszer menj be egy orvosi könyvesboltba és nézz szét. Csak egy szakághoz (pl. gyermekgyógyászat) kismillió könyvet fogsz találni.

Nincsen olyan ember, aki az összes információt meg tudná tanulni és egyben kezelni. Az orvosok szakosodnak, és mikor szakosodnak, a más területekről szerzett tanulmányaik elkopnak (mert ugye egyetemen az is tanul gyerekgyógyászatot, aki mondjuk szemész lesz). Nem lehet elvárni senkitől, hogy minden egyes szakterületen a toppon legyen.

És ez kifejezetten igaz a háziorvosokra, mert nekik tényleg mindenhez érteniük kellene egy kicsit. Nyilván nem tudhatnak mindent, így nekik nem az lenne a feladatuk, hogy mindent kezeljenek, hanem hogy megszűrjék a betegeket. Az, hogy eldöntsék, hogy egy adott betegnek kell-e intézeti kezelés vagy sem,és ha igen, akkor milyen szakorvoshoz kell küldeni.


Persze, nagyon szép lenne, ha az orvosok egyben vizsgálnák a beteget, nem szednék szét részekre, de mint mondtam, egyszerűen túl nagy az anyag.


De egyébként ha szerinted olyan egyszerű dolog lenne ez, akkor javaslom, hogy menj el orvosi egyetemre. Aztán majd meglátjuk, te mennyire leszel kompetens.

2014. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

„A szó, amit keresel az inkompetens. De mindegy:D”


nem keresek semmilyen szót, de köszi. tudom, csak kötözködni akartál. esetleg megszólítva érzed magad?


"Egyébként az orvostudomány egy "picikét" nagy terület. Egyszer menj be egy orvosi könyvesboltba és nézz szét. Csak egy szakághoz (pl. gyermekgyógyászat) kismillió könyvet fogsz találni.

Nincsen olyan ember, aki az összes információt meg tudná tanulni és egyben kezelni. Az orvosok szakosodnak, és mikor szakosodnak, a más területekről szerzett tanulmányaik elkopnak (mert ugye egyetemen az is tanul gyerekgyógyászatot, aki mondjuk szemész lesz)."


mellébeszélés:). és szted engem betegként érdekel,h orvosnak mennyi mindent kell megtanulni és mennyi könyv van? hogy jön ez ide?

igen, annyira szakosodnak, h gyakorlatilag teljesen hülyék mindenhez, maximum a saját szakterületükön tudnak néhány gyakran előforduló problémát kezelni, de ha bonyolultabb dologgal találkoznak, akkor annyi. arról nem beszélve, h mindig csak a tünetet próbálják elnyomni, a valódi ok nem érdekli őket. sztem már egyetemen is erre tanítják őket.

de lásd, kivel van dolgod, mondok még egy példát: régen a gyomrom táján/mellett állandóan fájt, ha ültem. sok mindent kipróbáltam,több orvosnál is voltam. de nem segített. aztán már vmit sejteni kezdtem, egy több éves hátröntgen felvétellel elmentenm csontkovácshoz, akir 2 perc alatt visszarakott egy elcsúszott ki tudja, mit. azóta sem volt panaszom.


„Nem lehet elvárni senkitől, hogy minden egyes szakterületen a toppon legyen.”


az a baj,h többségük semmilyen szakterületen sincs topon. egy kicsit olvasottabb vagy táplálkozásban jártasabb ember általában értelmesebb, mint egy orvos. eddig bármit kérdeztem tőlük, nem tudtak válaszolni. amikor egy gasztroenterológus sem tud mondani vagy nem akar étrendet, ott azért már komoly gondok vannak. de az is elgondolkodtató, h egyszer kérdeztem 5 féle orvostól a neten vmit edzés kapcsán a terhelésről, és 5féle dolgot válaszoltak.


„És ez kifejezetten igaz a háziorvosokra, mert nekik tényleg mindenhez érteniük kellene egy kicsit. Nyilván nem tudhatnak mindent, így nekik nem az lenne a feladatuk, hogy mindent kezeljenek, hanem hogy megszűrjék a betegeket. Az, hogy eldöntsék, hogy egy adott betegnek kell-e intézeti kezelés vagy sem,és ha igen, akkor milyen szakorvoshoz kell küldeni.”


nem arról van szó,h mindent kell tudnia, de amikor háziorvosok azt sem tudják,h mi a táplálékkiegészítő vagy fehérje vagy aminosav, ott azért elég komoly gondok vannak. elvileg elég sokáig tanulnak egyetemen, hát ahhoz képest..



„Persze, nagyon szép lenne, ha az orvosok egyben vizsgálnák a beteget, nem szednék szét részekre, de mint mondtam, egyszerűen túl nagy az anyag.”


az első része igaz, a második megint mentegetés és mellébeszélés. nekem pl. sokszor rátett a görnyedt tartásom a gyomorfájásomra. aztán rájöttem,h ha jobb tartásom, akkor nem nyomom a gyomrom, ezért is fájt. edzettem hátamra, és láss csodát, sokat javult. egy orvos ilyenre miért nem képes? a gyomorpanaszos betegek többségének csak savlekötőt ír fel, ha meg 5x visszamennek hozzá,h még mindig fáj, akkor továbbküldik max. lehet csűrni-csavarni meg mellébeszélni, de tényleg ostobák és szűklátókörűek.(vagy egyszerű nemtörődömség?)


„De egyébként ha szerinted olyan egyszerű dolog lenne ez, akkor javaslom, hogy menj el orvosi egyetemre. Aztán majd meglátjuk, te mennyire leszel kompetens.”


aha, most akkor te egy sértett orvos(tanhallgató) vagy? nem kell ehhez orvosi egyetemre menni. ma már ott tartunk,h sokszor hamarabb gyógyul meg vki, ha diagnosztizálja magát a netről, mint ha elmegy orvoshoz. hát, elég sok dolgot megoldottam már, ami az orvosoknak nem ment:)


„Még egy jó ideig nem marad más, mint egy alternatív orvoshoz fordulni. Bár ez kiadásokkal jár, de ha összeadod, kivonod a hálapénzt, meg egyébb kiadásokat és a sok tortúrát, nem nagy a különbözet.”


igen, csak sajnos elég drága. ez is elég nevetséges, h ahhoz,h megerőltessék magukat és emberi hangnemben kommunikáljanak, magánorvoshoz kell menni, mert ha sima rendelésre mész, akkor Dr. Tahó fog várni, ellenben ha fizetsz, akkor hirtelen udvarias és lesz. igen, akkor maradnak az alternatív orvosok.


**

de a választ valószínűleg megkaptam egy üzenetben. azt írta,h a mai orvosi egyetemeken is azt tanítják, h a tünetet kezeljék, a valódi okkal meg ne foglalkozzanak, meg ugye a gyógyszeripar, ezért kell mindent gyógyszerrel gyógyítani, ne étrenddel. mondjuk orvos szájából még nem hallottam soha az életmódváltás szót sem, vajon miért.

2014. jan. 27. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértődtem meg, de az tény, hogy orvostanhallgató vagyok.

Pontosan ezért is tudom azt, hogy baromira nem igaz, hogy minket arra tanítanak, hogy a tüneteket kezeljük minél több gyógyszerrel. Ezt az állítja, aki sosem járt orvosira.

Minden egyes előadáson, gyakorlaton azt halljuk, hogy oki kezelést kell folytatni. Sőt, sosem mondják azt, hogy "ha kell, ha nem írjál gyógyszert".

Innentől kezdve az az állítás, hogy minket a gyógyszeripar kiskatonáinak képeznek, meg is dőlt.


Egyébként ha nem tetszenek azok a módszerek, ahogy az orvosok vizsgálnak, diagnosztizálnak és kezelnek, akkor hála a jó istennek van lehetőséged arra, hogy egyszerűen ne vedd igénybe a "szolgáltatásaikat". Megteheted, hogy orvos helyett természetgyógyászhoz mész, szíved-jogod hozzá.


De akkor én is elmesélek egy történetet. Egy időszakban elkezdett hullani a hajam, és mivel elég büszke vagyok a hajkoronámra, rettentően megijedtem. Elmentem egy hajgyógyászhoz (gyakorlatilag a hajjal foglalkozó természetgyógyász). Kifizettem neki 10 ezer forintot, amiért előadta nekem, hogy ki fog hullani rövid időn belül az összes hajam, így célszerű lenne kezelni a problémát, hogy később legalább hajbeültetésre legyen elég hajhagymám. Majd mindehhez javasolt "néhány" készítményt, amiknek természetesen csak akkor van optimális hatásuk, ha együtt használom. 3 havi adag 70 ezer forint lett volna összesen.

Na akkor azt mondtam magamba, hogy a francnak sincs 70 forintja olyan dolgokra, amik az se biztos, hogy hatnak.

Így hát elmentem egy orvoshoz (bőrgyógyászhoz). Megnézte a hajam, mondta, hogy nincs miért aggódni, nem jelentős mértékű a hullás, javasolt néhány vizsgálatot meg egy 300 forintos hajszeszt írt fel. Na meg hozzátette, hogy valószínűleg inkább egy kis hormoningadozás vagy stressz van a háttérben. És láss csodát, pár hónap alatt megszűnt a hajhullásom. 70 ezer forintos szarok nélkül.

2014. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem kell azt hinni, hogy a "nyugati" orvoslás (most ezalatt a tőlünk fejlettebb országok orvoslását értem) annyival sokkal királyabb. Tudnék mesélni pár dolgot, tekintve, hogy unokatesóm egy évet dolgozott Angliában.
2014. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
34%

Az orvostudomány sajnos olyan, mint bármely más tudományág, kezdetleges szinten van. Igazából a professzionális, genetikai eredetű betegségekkel szemben szerény mértékű a tudás. Ahhoz, hogy továbbléphessenek az kellene, hogy a sejtet át tudják programozni, ha a sejtben elromlik valami.

Ez még nem a valódi HighTec XXVIII.század!

De a horzsolásokat, töréseket, égési dolgokat, egyéb egész jól gyógyítják. Csak bonyolult ne legyen!

Szóval a qrva szerencse faktora még mindig lényegesen nagyobb, mint a tudásé.

2017. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Finganom kell!!
2022. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!