Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fizetem a TB-t, ha a...

Miért fizetem a TB-t, ha a tartózkodási helyemen nem látnak el? Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy azért, mert ha baleset van, ha mentőre van szükség ellátnak, DE ha nincs MÉG akkora baj, hogy sürgősségire menjek, akkor miért képtelenek ellátni?

Több 100 km-re lakom, az az állandó lakcímem, mert itt albérletben élek. Felháborítónak tartom ezt az egészet!

Tudtok valami megoldást?

Köszönöm előre is!



2014. febr. 5. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Ideiglenes lakcím vagy tartózkodási hely bejelentése.
2014. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Én megoldottam azzal, hogy kerületi házidokihoz bejelentkeztem, elmondtam, hogy itt az albi, de nem vagyok ide bejelentve, felvette az adatokat, és ha kell valami, akkor ír beutalót. Néha cöhögnek, hogy kéne ideiglenes lakcím, de hamar elmúlik :D
2014. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hol (milyen rendelőben, milyen orvos) nem láttak el?
2014. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Nekem van ideiglenes lakcímem, amivel nem foglalkoznak, az új törvényre hivatkozva, ami úgy szól, hogy csak ott láthatnak el, ahova az állandó lakcímem szól!

Több helyen is próbáltam, leginkább a Zuglóban.


Ambulánsan egyszer engem is fogadott házi doki, aki azt mondta így, ebben a formában csak a saját házi orvosom adhat beutalót bárhova, annak ellenére, hogy szóltam, én itt lakok!


De például nőgyógyászaton sehol nem fogadnak!

2014. febr. 5. 10:16
 5/19 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék ehhez, hogy talán régebben nem vették olyan szigorúan , mert nekem is van ismerősöm, akit elláttak, de valószínűleg neki az adatai már bekerültek és nem kötözködnek vele annyit.
2014. febr. 5. 10:17
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Valoszinuleg ezt a bizarr helyzetet akarjak felszamolni, hogy az emberek nem ott laknak ahova be vannak jelentve.

Esetedben pl az allando lakcimed az alberlet, mert ott elsz eletvitelszeruen, az hogy idorol idore meg hazamesz a szuleidhez, az mar nem eletvitelszeru ott-tartozkodas.

Amiben teljesen igazat adok neked az az, hogy ezt a mai berlesi viszonyok nem teszik lehetove, mert sajnos a berbeadok nem szoktak engedni az allandora torteno bejelentkezest ertheto okokbol.


Mas szoval a rendszer hibas, es ezert teged buntet.

Megoldast nem tudok, azzal gondolom nem vagy kisegitve hogy "vegyel egy lakast"...

2014. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
24%
Ez az ország így működik. A bérelt lakásba kellene igazából bejelentened a lakóhelyedet (tévesen: állandó lakcím), ezzel megoldódna minden gondod. Ezt persze a tulajdonos nem fogja engedni, mert neki örömet okoz, ha szívathat téged, ezért vette a lakást, hogy uralkodhasson másokon, ha már otthon nem ő az úr. Bérlőként nem csak anyagilag húznak le, és rajtad zsírosodik tovább egy eleve gazdagabb ember, de még a társadalomból is kitaszítanak. Tudod, Magyarországon mindenki annyit ér, amennyije van.
2014. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%
Atyaég! Ezt nem is tudtam!!!! Baromira sajnállak! És bocs, hogy írtam úgy, hogy nem tudom a megoldást, de most lehidaltam..... :S
2014. febr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Igen, pontosan ez van, ahogy leírtátok. A tulajdonos nem engedi, saját ház egyelőre nem opció itt, vidéken van, de természetesen az ingatlanárak nem teszik lehetővé azt, hogy azt eladjam és egy ittenibe befektessem.


Kész, patt helyzet. Csak kétségbe vagyok esve, mert az ember akár meg is dögölhet, már elnézést a kifejezésért!


Ezek szerint erre nincs is megoldás, ti sem tudtok! :(

2014. febr. 5. 10:27
 10/19 A kérdező kommentje:

Szívesen tennék valahol panaszt vagy adnék ennek hangot!

Ha esetleg tudjátok, hogy hova forduljak, kérlek ebbe is segítsetek!

Gondolom nem csak egyedül vagyok ilyen helyzetben és nem érzem magam hibásnak, mert egyrészt nem a jó körülmények miatt költözik el az ember vidékről, másrészt pedig értem én, hogy mit akarnak ők kiküszöbölni, de nincs rá részemről megoldás.


És kit vagy mit lehet felelőssé tenni, ha az én állapotom egyre rosszabb lesz? És ha az idő miatt valami szövődmény alakul ki?

2014. febr. 5. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!