Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Ha csak tartózkodási helynek...

Ha csak tartózkodási helynek írnám be jelenlegi lakhelyem az megoldás lenne?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok apám miatt elköltöztem otthonról.Jelenleg nagymamámmal élek de nem vagyok hivatalosan bejelentve.Otthon van még 1 testvérem aki gimnazista.Anyukám a családi pótlékot utánam és testvérem után is kapja,de ha én kijelentkezek otthonról akkor csak egy gyermekes családnak számítunk.Nyári munkát kaphatnék a helyi önkormányzatnál de mivel nem vagyok bejelentve minden bizonnyal a helyiek előnyben vannak.
2014. jan. 17. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
családi pótlék addig jár, amíg nappalin tanulsz... nincs köze a lakcímedhez... igen megoldás lehet a tartózkodási hely :)
2014. jan. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én azt hallottam hogy van. valahogyan meg kell állapítani hogy két gyerek van egy lakcímen vagy három és ezzel együtt az összeg is különbözik
2014. jan. 17. 22:21
 3/3 anonim ***** válasza:
nem 1 testvéred van? a kérdésbe azt írtad... ha 3-an vagytok, akkor lehet hogy lejjebb viszik 2700 ft-tal gyerekenként... viszont akkor a nagymamádnak kell megigényelnie... vagy lehet mivel elmúltál 18 megigényelheted saját magadra is... de erre kérdezz rá az államkincstárnál hogy hogy van, mert akár lehetnél koleszos is... vagy lakhatnál suli miatt albérletben is ahova bejelentkezel tartózkodási helyre... szóval én nem gondolnám, hogy egy tartózkodási hely miatt ez változna... de járj utána.. egy telefont megér :)
2014. jan. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!