Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltörhetett a lábam?

Eltörhetett a lábam?

Figyelt kérdés
Tesin egymást kellett ölben átvinni egyik pontról a másikba, én nem bírtam és félúton a lábaim a feladták és összerogytam. Akit cipeltem vele együtt 90 kilósak voltunk és teljes erővel ráestem a térdemre. Amint rááltam belehasított a fájdalom és bicegtem. (Ez ma volt) nem tudok ráálni úgy hogy teljesen egyenes, ls gyakran beléphasít a fájdalom. Soha nem tört még el semmim nem tudom milyen érzés, eltörhetett 90 kilós súly által?
2009. dec. 10. 22:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
én csak egy röntgenre tudlak ajánlani =/ elmész a háziorvosodhoz és ad egy beutalót röntgenre asszem és elmész megvizsgálnak =( jobbulást, remélem megjavul a lábad :/
2009. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha eltört volna, akkor be lenne dagadva, tiszta fekete lenne és nem tudnád egyáltalán mozgatni. De mindenképp érdemes röntgnre menni vele.
2009. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem kell kérni beutalót sem,ha reggel elmész a balesetire.Szerintem eltörve nincs,de akár a porc leválástól bármi lehet. :/Jobbulást!
2009. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Hát 90 kiló az semmi én magam vagyok 72(16/f) és a multkor 80kilós gyereket kellett cipelni az már 152kg
2009. dec. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi! de remélem még csak az eséstől fáj, ha nem javul hétvégén elmegyek dokihoz :) köszönöm! és utolsó felhasználónak üzenem, hogy az szép kis súly de én nem vagyok olyan erős, a legnehezebb dolog amit vinni szoktam 3-4 kilós táskám.(15/L)
2009. dec. 10. 22:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ha el lenne törve akkor borzalmasan fájna, minimálisan sem tudnád mozgatni és be lenne szörnyen dagadva meg kék zöld lenne. Csak megnyugtatásképp én múltkor az 55 kilómmal nekiestem teljes erőből a küszöb sárgaréz élének a térdemmel. azt hittem ott vágtam ketté a térdkalácsom, vagy minimum levált róla(vagy inkább kirobbant belőle) pár porc. 3 napig bicegtem, és nem tudtam teljesen kinyújtani a lábam, mert eléggé fájt, borogattam, nem erőltettem. Aztán egy hét alatt helyrejött. De ha nagyon fáj és aggódsz, egy röntgent megér, hogy megnyugodj, hogy tuti semmi bajod. Jobbulást:)
2009. dec. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy nem tört el, de a térdizület porcai nagyon sérülékenyek. El kellene menni a sebészetre ("sima"sztk-s szakrendelésre), készítenek egy röntgent és eldől. Inkább menj ma, ne várj hétfőig! Jobbulást!
2009. dec. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én azt javaslom, inkább nézesd meg minél hamarabb, mint hogy később nagyobb gond legyen belőle. Tudom, egy térdsérülés nem hasonlítható össze egy csukló balesetével, de az én sztorim: ráestem a csuklómra, picit bedagadt, és irgalmatlanul fájt, de nem színeződött el, és még mozgatni is tudtam, bár nyilván nem volt kellemes. A háziorvos el is zavart azzal, hogy zúzódás, de mivel csaknem akart múlni, másfél hét múlva visszamentem, akkor szerencsére helyettesítették, és azonnal küldtek röntgenre, ugyanis törve volt.
2009. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem valószínű, hogy eltört, megzúzódhatott. Nézd, nem kell beutaló, a helyi kórház traumatológiáján megnézik :)
2009. dec. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kivi vagyok mi lett vele, sajnos lehet roszabba törésnél is, pl. a térdkalács rendesen széttört, megrepedt, stb. Eléggé komplikált rész a térd, sok gond lehet vele. Mindenképp DOKI
2009. dec. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!