Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Eltörhetett a lábam?

Eltörhetett a lábam?

Figyelt kérdés
Tesin egymást kellett ölben átvinni egyik pontról a másikba, én nem bírtam és félúton a lábaim a feladták és összerogytam. Akit cipeltem vele együtt 90 kilósak voltunk és teljes erővel ráestem a térdemre. Amint rááltam belehasított a fájdalom és bicegtem. (Ez ma volt) nem tudok ráálni úgy hogy teljesen egyenes, ls gyakran beléphasít a fájdalom. Soha nem tört még el semmim nem tudom milyen érzés, eltörhetett 90 kilós súly által?
2009. dec. 10. 22:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Feltételezem, hogy nincs bőrsérülés a fájdalom helyén (=> zárt törés?). Ha eltört vna, akkor nem tudnál ráállni, a bicegéssel pedig a törés által létrejött éles csontszél felsértette volna a környező ereket, bőrszövetet és átszúrta volna a bőrödet is (=>nyílt törés).


De mint látod, nem vagyunk orvosok, ezt csak ő tudja megmondani egy röntgen után, de CSAK az eset után azonnal van értelme.


Ízület, porc és ínhüvelysérülést tudok elképzelni, amitől fájhat, esetleg folyadékgyülemet vhol, pl. az ínhüvelyben, így látatlanban...



Ismertem egy srácot, akinek bal térde - focizás közben - kicsavarodott, amikor ráfordult a kapura aszfalton. Az ő térde a fordulás következtében elgyengült, majd összecsuklott, mint a 73-as troli ajtaja az Arany János utca felé... A gyerek ráesett teljes testsúlyával a térdére, a balsó térdkalácsa teljesen kimozdult a test szélső iránya felé (tehát nem középre = laterálisan).

Ő ott helyben mozdulni sem tudott a fájdalomtól, majd az AZONNALI kórházi ellátás után lega 3 hét gipszet kapott...


Ha ilyen lenne vagy törés, nem tudnál ráállni, de ha még mindig fáj s nem javul, fordulj a háziorvosodhoz, ill ortopédushoz.


Jobbulást a lábadnak!

2009. dec. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!