Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Laktóz érzékenység megállapítá...

Laktóz érzékenység megállapítása gyomortükrözéssel?

Figyelt kérdés

A minap elmentem a háziorvoshoz, hogy minden tejes ételtől megy a hasam, nem mellesleg a családban apai ágon minden nő birtokolja ezt a bámulatos "betegséget"


Szóval kaptam beutalót. Kértem a kórházba időpontot.... Akik közölték velem a telefonba, hogy kell gyomortükrözés..(?!) Valamint éhgyomorra menjek. Eddig bennem az élt, hogy megitatnak az emberrel valamit.. és vagy vércukrot mérnek(hogy a tejcukorból mennyi hasznosult), vagy pedig a kilélegzett levegőből megállapítják az intoleranciát...


Szóval ez normális? Illetve fájdalmas a művelet?


2014. febr. 26. 18:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm tejérzékeny, de soha nem volt gyomortükrözése. A tükrözés egyébként nem fájdalmas. Meg se fogod érezni. 1 perces dolog az egész. Befújják a torkodat és nem fogsz öklendezni. Mikor ledugják a csövet akkor kicsit nehezebben kapsz levegőt. Ennyi a kellemetlenség benne. Meg amikor húzzák ki hányós hangokat fogsz kiadni jó hangosan, de ne szégyelld mert ez vele jár és már megszokták.
2014. febr. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Remélem tényleg nem lesz vészes. A háziorvos is csak nevetett, hogy ez most komoly?

Mert eddig igaz, hogy nem találkozott ilyennel (gyomortükrözés-laktózintolerancia páros), bár felnőttet még nem küldött ilyen vizsgálatra...

2014. febr. 26. 18:38
 3/17 anonim ***** válasza:
Hát azért ehelyett a fantasztikus megoldás helyett inkább azt választanám, hogy nem fogyasztanék semmilyen tejterméket és rögtön kiderülne, hogy mi a pálya nálad.
2014. febr. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Tényleg nem fáj. Én sírva mentem be a tükrözésre de röhögve jöttem ki. :D
2014. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Érezni fogom azt, mikor lenyomják a csövet a torkomon?

2014. febr. 26. 18:48
 6/17 A kérdező kommentje:

Kedves (ma 18:39)!


Próbálkoztam ételkiiktatással... 100%-ig biztos vagyok az intoleranciában, de azt mondták, hogy ez a vizsgálat szükséges.:(

2014. febr. 26. 18:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Érezni fogod, de nem fogsz öklendezni, mert be lesz fújva a torkod lidokainnal.
2014. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Laktózérzékenység megállapítása és gyomortükrözés két totál külön dolog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. febr. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is néztem, hogy mi a fene.... :!
2014. febr. 27. 19:08
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed, de talán nem ártana más szakemberrel is beszélni, mielőtt beleugrasz kellemetlen és veszélyes vizsgálatokba. Laktózérzékenység esetén teljesen felesleges eljárás, de mondom ne rám hallgass, mert ez itt a gyk, hanem menj valaki más szakemberhez és kérdezd meg, hogy szükséges-e. Laktózérzékenységnél egyszerűen csak kerülni kell a tejterméket, ha csak erről van szó és nincs más bajod. Természetes ha indokolt akkor más a véleményem, de a leírásod alapján egyáltalán nem indokolt, igazából semmilyen vizsgálat sem.
2014. febr. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!