Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valakinek volt már ennyi...

Valakinek volt már ennyi problémája az egészségügyi alkalmasságival? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az iskolában adtak egy ilyen kis könyvet és azt mondták csak el kell vele menni a háziorvoshoz. Elmentem a háziorvoshoz aki értetlenkedve nézte, hogy miért hozzá mentem, ezért elküldött a körzeti szakorvoshoz. Ott is voltam, ő azt mondta, hogy ez így nem jó, kell az iskolától beutaló, illetve a háziorvostól a betegségeimről egy lista féleség. Tegnap elmentem beutalóért az iskolába, de ott azt mondták, hogy ők nem adhatnak beutalót.


Ilyenkor mi van? A gond az, hogy vidéken lakom és a háziorvoson kívül mindegyik kiruccanás 0,5-1 napomba telik.


2014. febr. 27. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj be az iskolába, és kérdezd meg, hogy pontosan milyen szakorvosi leletekre van szükségük. Én amire gondolok, az egy tüdőszűrő(de oda is kell beutaló, de talán elküldhet egy körzeti orvos is, csak akkor meg kell neki mondani, hogy nem, panaszod az nincs, csak az iskola utasítására kell...), meg esetleg - ha régen voltál, és ezt az iskolaorvos vette észre a kompjúteréből, bár szerintem ilyen adatokat ő nem lát- akkor egy vérképre is érdemes elmenni.
2014. febr. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Eü. kiskönyvhöz szoktak kérni tüdőszűrésről eredményt, erre a háziorvos ad beutalót,de arra oda kell figyelni,hogy a beutaló diagnózishoz olyan kódszám legyen írva,hogy ISKOLAI ALKALMASSÁGHOZ kell,mert különben fizetni kell érte! Mást nem nagyon szoktak kérni,illetve ez attól függ,hogy milyen iskola,mit tanulsz. Ha ezek megvannak a háziorvosod ad papírt,hogy nincsen semmilyen krónikus,illetve fertőző betegséged. Ezekkel együtt pedig menj vissza a "Foglalkozás egészségügyi"rendelésre,ahol bepecsételnek a könyvedbe.
2014. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy vannak háziorvosok,akik a tüdőszűrő lelet birtokában bepecsételik a könyvet. Ha a tied nem csinálja,akkor nagyon ragaszkodik a szabályokhoz :)
2014. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A háziorvos nem csinált semmit, annyit mondott, hogy ő ilyet nem csinál és átküldött az asszisztenséhez aki elküldött a szakorvoshoz. Tegnap voltam a szakorvosnál, de ő sem nézett rólam semmit csak (tehát még az adataimat sem nézte meg). Oda adtam neki az EÜ. könyvet amin rajta van az iskola pecsétje is. Utána mondta, hogy ez így nem elég, kérnem kell az iskolától beutalót/papírt, a háziorvosomtól pedig el kell kérnem az eddigi leleteimet. Tegnap az iskolában azt mondták, hogy csak annyi kell nekik, hogy alkalmas vagyok, semmi konkrétat nem mondtak és, hogy ők nem adhatnak ilyen papírt (az iskolában nincs iskolaorvos, esti tagozatra járok, szakképzés).


Az iskolának külön kell tüdőszűrős papír, azon tegnap voltam.


Beszéltem egy két osztálytársammal. Vannak olyanok akiknek egyszerűen kiállította a háziorvos minden gond nélkül és olyanok is vannak akiket beutalóval elküldtek tüdőszűrőre, bőrgyógyászhoz és leletekkel együtt visszament és a háziorvos kiállította nekik.

2014. febr. 27. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj vissza a háziorvoshoz,ha nem írja alá a könyved kérjél tőle igazolást a betegségeidről és irány a foglalkozás eü. Mást nem tehetsz.
2014. febr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen iskola ez,mit tanulsz?
2014. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nincsenek betegségeim, grafikusnak tanulok.
2014. febr. 27. 09:56
 8/9 A kérdező kommentje:
Foglalkozás EÜ-nél voltam tegnap, ő neveztem szakorvosnak. Ő küldött el.
2014. febr. 27. 09:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem,mert vannak olyan szakmák (élelmiszer ipar,csecsemő,gyermek gondozással foglalkozók),akiknek a kiskönyvhöz szükség van bőrgyógyászati vizsgálatra is. De a tied nem az. A szakorvoshoz tényleg kell beutaló,de ezt a háziorvosod is adhat,de az iskolaorvos is,ha van. Mint már írtam, ha a háziorvosod nem akarja aláírni a könyvedet,akkor adjon egy papírt a betegségeidről,illetve arról,hogy egészséges vagy és adjon egy beutalót foglakozás eü-re és a tüdőszűrővel együtt el kell menned.Elméletileg a háziorvos tényleg nem írhat alá kiskönyvet,de ettől függetlenül sokan megteszik. Mindegy.A te orvosod ilyen,hogy ragaszkodik a szabályokhoz.
2014. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!