Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lábat miért úgy gipszelnek,...

Lábat miért úgy gipszelnek, hogy a lábujjakat kihagyják elöl?

Figyelt kérdés

Szóval fiú vagyok és elég kellemetlenül érzem így magamat, sohasem járok mezítláb, még nyáron sem.


Van ennek valami konkrét oka, miért így gipszelték be a lábamat?



2014. márc. 1. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert az izzadtságmirigyek a lábujjak között vannak elsősorban. Ha begipszelnék, gyakorlatilag a gombásodás miatt lerohadna a lábad, már ha persze a viszketés miatt addig kibírnád (előbb beleőrülnél). Arról nem beszélve, hogy így tudod mozgatni a lábujjaidat a lábszár izmaival, ha nem tudnád mozgatni a lábszár izmokat, akkor teljesen elsorvadnának 1-2 hónap alatt.
2014. márc. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszodat!


A gipszelőben nem kaptam rá választ, amikor megkérdeztem, hogy "akkor ez most így kimarad és miért"?

2014. márc. 1. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig így gipszelték be a lábamat, engem is zavart az elöl kikandikáló lábujjaim látványa, de a dolgot pofonegyszerűen meg lehet oldani: zoknit kell a gipszre húzni és kész :)


Például, ha fekete edzőcipőt húztam a jó lábamra, akkor a gipszemre meg egy nagy fekete zoknit vettem. Így messzebbről nem is igen látszott, hogy el van törve a lábam.

2014. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!