Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűrésen milyen betegségek...

Tüdőszűrésen milyen betegségeket mutathatnak ki?

Figyelt kérdés

Azért érdekel mert már lassan 2hónapja nem múló köhögéssel mentem el, plusz ilyen váladék jön fel köhögéskor. Kimutathat e valamit ezzel kapcsolatban?

Ha nem milyen szakorvoshoz kéne mennem?



2014. márc. 14. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Kimutathat,de nem biztos. Hosszan tartó köhögés lehet egy bronchitis, egy előző légúti fertőzés maradványtünete,ami nem látszik a tüdő RTG-n. Kimutatni olyan betegségeket lehet,amik a tüdőben elváltozásokat okoznak (pl. tüdőgyulladás, TBC, daganat, krónikus tüdőbetegségek).
2014. márc. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is úgy mentem el asztmásként, hogy egy légúti infekció következtében sokat köhögtem volt száraz és köpetürítéses köhögés is ennek következtében fulladtam is ezért a doki elküldött nem-e tüdőgyulladás de a rtg nem mutatott semmi kórosat. Annyi látszik csak rajta, hogy sok váladék és amig az fel nem jön addig a légzőfelület kis mértékben csökkent de ez nem egy kóros dolog egészséges embernél és nem feltétlenül szokták kezelni, köptetőt adhatnak rá, ha nagy fokú és nehézlégzéssel is jár ahogy nálam, hogy könnyebben felszakadjon. De én a köptető helyett inkább mézes teát ittam és magától is szépen felszakad idővel.
2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!