Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezt megtehetik lakásotthonba/g...

Ezt megtehetik lakásotthonba/gyermekotthonba?

Figyelt kérdés

Részben én is hibás vagyok.

Szorulásos vagyok,nem tudni miért.

Bekerültem egy lakásotthonba,jó is minden csak ugye a gondok.

Valaki szerintem szólt a nevelőknek mert puszta véletlenül megláttam egy beöntőt az emeleti fürdőszobába.

Joga lenne egy nevelőnek rákényszeríteni engem 16 évesen?

Mit tehet meg velem és mit nem akaratom nélkül?

Félek :/


A másik kérdés:Egyik lányt azzal fenyegette az eggyik nevelő(egyébként jó fej) ha szimulálni fog,csalni a lázmérővel akkor feldugja neki. Megteheti? Mondta ha nem megy egyedül,hív mást. Csak fenyegetés?



16/l


2014. márc. 14. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem senki nem dughatja fenkébe a lázmérőt a lánynak,ha ez történő akkor jogotokba van feljelenteni.A nevelő nem orvos úgyebár,a másik meg hogy orvos sem alkalmazhat erőszakot veletek szemben,ha te nem engeded megvizsáltatni magad akkor nem érhet hozzád,nem foghat le erőszakkal talán így jobban érted mit is akarok mondani.


Semmiféle beöntést nem alkalmazhat a nevelő,nem érhet hozzád,sőt ha te fürdsz nincs joga bennt lenni és téged nézni.A tisztálkodás,a wc-zés intim dolog amihez nincs semmi köze.


Szorulásra meg nem beöntést szoktak alkalmazni hanem van erre is gyógyszer.


ha bármi effélét akarnának akkor mond meg hogy feljeleted őket.


A nvelő annyit tehet meg hogy ha a lázmérőt a hónajához rakta a csaj akkor ott marad amíg azt ki nem veszi onnan,de nem dughatja sehova.Ma már nem dugják se szájba,se fenékbe a lázmérőt.


Ez csak fenyegetés,ha bárki is hozzátok akarna érni,kérjél segítséget(gondolom jársz iskolába)valamilyen tanártól,igazgatótól.


Semmire sem kényszeríthet,beöntést tényleg csak orvos,ápoló végezhet.és nem ez a megoldás a szorulásra.


Mért vagy lakásotthonba?

Mi történt?


A nevelők nem bánthatnak titeket,nem alkalmazhatnak erőszakot.

2014. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Röviden nem kényszeríthet semmire sem a nevelő,főleg nem beöntésre és nem ellenőrizheti azt sem le hogy te használnál e beöntést,amit mint írtam csak orvos,ápoló végezhet.


Ezek fenyegetések csak.Ha bármilyen attrocitás érne akkor szóljatok felnőttnek,rendőrnek akár.


Nem alkalmazhatnak erőszakot veletek szemben,nem bűnözök vagytok,van éppen elég gondotok,nincs szükség hogy még ijjesztegessenek is titeket.

2014. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elméletileg van orvosi,ápolói képesítésük is.

Van gyógyszer,csak a gyomrom sokat nem bír,és mondtuk is a nevelőnek,mondta lehet vele csalni meg,hogy őt nem érdekli.

Régebben átmenetileg voltam itt és akkor volt itt ilyesmi,hogy 10-11 éves kislánynak akarata ellenére adtak valamit...

Azt mondták ha orvos előírja,akkor megtehetik(pl itt is szokott lenni körzeti orvos.)

Hát... meghalt nővérem,apámék elkezdtek inni,vertek engem meg hugomat. Apáék elváltam,édesanyám nemsokkal rá egy zártosztályra került,apám összejött egy .... valllásu nővel ő is bántott minket.

Egyszer részegen bántani akart ÚGY én meg elmentem egy családhoz,akik utánna kieggyeztek vele,hogy mindenki hallgat,én maradok ott.

Jó is volt csak sok dolog közbe jött és itt kötöttem ki,húgomról semmit nem tudok jó rég!


Hatásos a beöntés szorulásra,csak nem úgy,ahogy kórházba adják,kapkodva... Van tapasztalatom... :/

2014. márc. 17. 16:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj te szegény,nézd erőszakkal akkor sem alkalmazhat beöntést neked hiába van képesítése rá,nem foghat le, nem érhet hozzád ha te azt nem akarod ha ilyen lenne akkor azonnal kérj segítéseget egy felnőttől,tanártól akár.De gyógyszert adhat neked.


Attól hogy te most ott élsz még vannak jogaid,személyiségi jogaid is,hiába mond bárki bármit,van önrendelkezési jogod,ez a testedre is igaz,tehát ha nem érint téged életveszély akkor visszautasíáti jogod van gyógykezelést illetően is,van beteg jog ahol megillet hogy mindent diszkréten csináljanak a te szeméremérzetedet figyelembe véve.Fizikai erőszakot nem alkalmazhatnak.


Ha valóban komoly szorulásod van akkor iskolaorvostól is kérhetsz segítséget,már ha az normális orvos,vagy ha van körzeti dokid akkor oda is elmehetsz egyedül,vagy a helyi kórházba bármilyen rendelésre.Vannak jogaid,választhatsz orvost is.


Ne enged hogy bármit tegyenek amit te nem akarsz.

2014. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De csak gyógyszert adhat neked,erőszakkal nem alkalmazhat beöntés nyugi,ha mégis úgy gondolod hogy neked erre lenne szükséged,akkor ha van a közeledbe helyi kórház akkor sztk-s rendelés keretében,ami ingyenes belgyógyászhoz kellene menned aki segíteni tudna neked hogy milyen irányba is indulj el a szorulás megszünetése érdekébe.
2014. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!