Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Felnőtteknél lehet szükséges...

Felnőtteknél lehet szükséges a lázat fenékben mérni, ha igen miért?

Figyelt kérdés
Has fájással mentem orvoshoz és a vizsgálat során fenékben is mért lázat csak érdekelne hogy miért és volt már mással is ilyen
2014. márc. 15. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Sose,nekem ez durva,bőven van digitális lázmérő,nem is értem.Még csecsemőkoromba sem dugták a fenekembe,hanem a hónajamhoz szorították a lázmérőt.Azért ez durva.
2014. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Te erre izgulsz? Felnőtt orvos sose mér lázat fenékben.
2014. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 noezmeg válasza:
Lehet mérni, keres rá van a neten bőven írás a hőháztartásra illetve vannak ápolóknak tételek is amikből pontos képet kapsz a kérdésedre. [link] vagy [link]
2014. márc. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem erre izgulok,ez történt,egyébként hasüregi gyulladást zárnak ki ezzel a mérési módszerrel mint ahogy ezt meg tudtam egy értelmes válasz adótól,köszönöm
2014. márc. 17. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, pl vakbélgyulladást
2014. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom anyámnak vakbélgyulladása volt,ki is kellett venni a vakbelét és senki nem dugot semmit a fenekébe,nekem továbbra is merőben szoktalan,és elég megalázó eljárás is.A belső lázat,hőmérsékletet másképp is meg lehet mérni ez a véleményen,ha gyerekem lenne azt sem így méregetném.


Az orvos meg elép tapintatlan ha még nem is magyaráz hogy mit és mért is csinál.

2014. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Tétel vagy nem tétel ápolóknál nem ez a bevett szokás,tehát nem hinném hogy másképp nem tudott volna lázat mérni az illető orvos.
2014. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer vastagbél tükrözésen egy régebbi mobiltelefonhoz hasonló eszközzel aminek a végén egy kb 1cm vastag kis szonda volt,azt bedugták a fenekembe kapcsolgattak rajta valamit majd,a vizsgálati eredmény szövege mellé oda írták,hogy PD;55 hogy ez mi volt máig nem tudom.
2022. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!