Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » KOPONYA CT-HEZ FELTÉTLENÜL...

KOPONYA CT-HEZ FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES KONTRASZTANYAG BEADÁSA? Mert én nem bírom ha valamit be kell adni nekem intravénasan.

Figyelt kérdés
2014. jan. 2. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, a nélkül nem működik. De oda sem kell nézned. Már fekszel az ágyon, amikor beadják.
2014. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is kaptam, kell hogy az erek kontrasztanyaggal ki legyenek töltve. Kérdés miért csinálják a CT-t?

Ha pl fejfájás miatt, akkor keresni kell , hogy nincs-e érfejlődési rendellenesség. Gondolom ideggyógyász kérte a vizsgálatot, ő mit mondott?

2014. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez fura, nekem azt hiszem 3 éve csináltak ilyet, és nem kaptam ilyen kontrasztanyagot, de nem tudom, hogy ha ehhez kell, akkor én hogyhogy nem kaptam, na mindegy.
2014. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 homo ludensz ***** válasza:
Voltam többször is koponya ct-n az is igaz hogy a beutalót nem nézegettem hogy mit kér a vizsgálótól a neurológus mert ő küldött. Akkor kaptam mikor kihúzott alóla a doki és visszatolt,de volt olyan is hogy nem kaptam. Szerintem bízd rá mert a te érdeked hogy kimutassa a gép ha van valami probléma.Még csendesebb mint az MRI mert azon 1x voltam. Nem bírod? Ha az egészséged a tét akkor a gyógyulás érdekében te sokkal többet is kibírsz ezt hidd el nekem. Az agy nem játék.
2014. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Krill ***** válasza:

Kontraszt anyaggal az ereket vizsgálják, amikor nincs anyag akkor meg a csontokat, szöveteket.

Viseld el. Nagyfiú vagy már. Ha elájulsz az sem gond, legalább nem mocorogsz a CT-ben. :D

És ha azt mondják hogy ne mozogj, feküdj, akkor azt szigorúan fogadd meg különben borzalmas fejfájásod lesz a kontraszt anyagtól.

2014. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

A vizsgált területtől függ, hogy kell-e kontrasztanyag. /Koponyán belül mit is kell vizsgálni?/

Amúgy nyilatkozni kell vizsgálat előtt és ha úgy nyilatkozol, hogy nem kéred, akkor semmiképpen sem fogsz kapni. Szintén nem kapsz, ha jódérzékeny vagy. Illetve akkor sem kapsz, ha gyógyszeres cukorbeteg vagy és beszedted a cukorgyógyszert 48 órával vizsgálat előtt.

2014. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak a kontraszt anyag teszi láthatóvá az ereket és annak eltolódásait illetve szűkületeit, elzáródásait. szóval enélkül nem képzelhető el a CT vizsgálat.
2014. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 noezmeg válasza:
Szerintem ezen feleslegesen nem kell magadat hergelni. Orvosi kompetencia, ha úgy rendeli kapod , ha nem akkor nem. Legtöbb beteg idegesen kerül oda, de ezen izgatni magad butaság csúcsa.
2014. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kontraszt anyagot azért kell adni CZ előtt, mert azzal válik láthatóvá az érhálózat annak szúkőléte, elzáródása vagy daganat, v. ciszta miatti eltolódásai.


azt mindenképp meg kell mondani az orvosnak hogy még soha nem kaptál kontraszt anyagot- vagy is nem tudod azt hogy allergiás vagy-e rá vagy se. Amennyiben allergiás valaki akkor előtte kap ellenanyagot amely kivédi az anafilaxiás reakciót.


Olyasmit pedig, hogy "én nem bírom ha beadnak valamit vénása" azt felesd el. Sajnos az életünk során számtalan estben van szükség vénásan beadott, életmentő gyógyszerekre akár injekcióval akár infúzióval. Az életünk sajnos törékeny és annak megmentése a legfontosabb bármi áron tehát a majrét tessék kitörölni a tudatodból ha élni akarsz egészségesen!

2014. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3/ ha valakinek nem szükséges a kontraszt beadása akkor szimpla röntgen vizsgálatod volt és nem CT.
2014. márc. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!