Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » 33 évesen miért nem ad a...

33 évesen miért nem ad a nőgyógyászom beutalót mellultrahangra? Mindenáron mammográfiára akar küldeni és azt mondja,33 évesen nincsen lehetőség emlőultrahangra.

Figyelt kérdés
Nem hiszek neki...

2014. márc. 22. 11:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Van lehetőség fiatalon is mellultrahangra, csak indokolt esetben csinálnak. Tehát ha valakinek vannak csomók a mellében, akkor megcsinálják azt is. Nekem voltak, de mire ultrahangra kerültem volna, addigra magától elmúltak, valószínűleg nálam a mirigyek duzzadtak meg kicsit nagyobb mértékben, így végül le mondtam és nem kellett elmennem.

Egyébként tény, hogy az az idő már elmúlt, amikor is bármilyen korú ember évente ingyenesen elmehetett ilyen-olyan szűrésre, mivel ma már csak egy bizonyos kor felett lehet évente menni ilyen vizsgálatokra, egyébként csak indokolt esetben csinálnak.

Egyébként milyen probléma miatt mennél?

És miért nem jó számodra a mammográfia?

2014. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam, hogy panasz esetén első lépcsőben megcsinálják az ultrahangot és ha indokoltnak tartják, megcsinálják a mammográfiát.

Nem hiszem el azt, hogy 33 évesen EGYBŐL mammográfiára kellene küldeni a pácienst.

Szerintem a mammográfia a költségesebb - ha már a TB financiális indokait nézzük...

3 éve szültem, 1 évig szoptattam. Jó ideje a bal mellemben, a bimbó mögötti területen bele-beleszúr a ciklus 7-22 napja között. Ezzel a panasszal mentem el a nőgyógyászhoz és mammográfiára küldött, hiába kértem, hogy 33 évesen hadd mehessek ultrahangra!


Azt mondta, nincs rá lehetőség. Ha 5 évvel idősebb lennék, azt mondom, elhiszem, de 33 évesen nem.


Kisbabát szeretnénk 2-3 hónap múlva és félek a röntgensugárzástól. A 3 éves gyerekem egy nagyon ritka kromoszómarendellenességgel született, amit a terhesség első 9 hetében, az anyukát ért vegyi anyagok és/vagy röntgensugárzás okoznak.


Hát csupán ez az oka....Akit egyszer a kígyó megmar, fél a gyíktól is...

2014. márc. 22. 12:27
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudhatom, hogy a röntgensugárzás milyen terhelést jelent a petesejtjeimnek, amik közül majd egy megérik és megtermékenyül nemsokára...

A beteg gyerekünk kapcsán akkor nekünk azt mondta a genetikus, hogy már a következő terhesség tervezésekor messze kerüljem el a röntgensugárzást és a vegyi anyagokat.

2014. márc. 22. 12:32
 4/6 anonim ***** válasza:

És ezt nem említetted meg a nőgyógyásznak?

Esetleg menj el egy másik nőgyógyászhoz.

Mondom, engem ráadásul nem is nőgyógyász, hanem a háziorvosom küldött volna mell ultrahangra 26 évesen.

2014. márc. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg említsd a nőgyógyásznak és menj el máshoz, engem pl szintén 26 évesen küldött a bőrgyógyász mellultrahangra, találtak is 2 cisztát
2014. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hagyott nyugodni a dolog, ezért elmentem a háziorvoshoz, aki minden probléma nélkül adott beutalót. Már fel is hívtam az ultrahang előjegyzést és 1 hónap múlva kaptam időpontot. Még mindig nem értem a nőgyógyász hozzáállását....
2014. ápr. 3. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!