Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás vagy érzéstelenítés?

Altatás vagy érzéstelenítés?

Figyelt kérdés
06.17-én lesz térdműtétem és tanácstalan vagyok. Melyiket választanád és miért???
2014. márc. 24. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A kérdés egyik összetevője az, hogy esetedben melyik biztonságosabb - ezt ismeretlenül nem lehet megítélni, mert nem írtál részleteket. Ha mindkét megoldás szóba jönne orvosi szempontból, én a gerincközeli érzéstelenítést választanám (és választottam is), mert nem hiányzik az altatás utáni hányinger meg szédülés, amiben volt már részem. Teljesen meg voltam elégedve a gerincközeli érzéstelenítéssel, csak maximum legközelebb szépen megkérném az anesztest, hogy ne locsoljon meg másfél liter infúzióval egy óra alatt, mert a vérnyomásom köszöni szépen jól van, ellenben majdnem szétdurrant a hólyagom utána katéter nélkül (én 6 órán át nem tudtam pisilni). Ezt leszámítva teljesen OK volt minden, én ennek sem kellett volna így történnie.
2014. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy hete volt térdműtétem es altatásba csinálták. Most is azt választanám ugyanis sokkal kényelmesebb, hiszen végig alszol, nem hallod a fúrót meg a mindenféle gép zajt.

A szobatársamnak érzéstelenítés volt és 3szor szúrták meg mert egyszerűen nem találta el( pedig ügyes doki volt)

Nekem semmi bajom nem volt utana, se hányinger, se fejfájás csak annyi volt, hogy rámtört a sírógörcs miután felébtesztettek..


Sok sikert! Es nem kell félni! :)

18/L

2014. ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!