Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az normális ha nem csináltak...

Az normális ha nem csináltak se röntgent se CT-t? Ez az ország egyik kórháza, érdemes elolvasni!

Figyelt kérdés
Egy tesi órai baleset volt az egész. A fejem bal oldalán ért egy erős ütés amit egy kosárlabda okozott. Az nap este elmentem az orvoshoz,mert nagyon szédültem,folyamatos hányingerem volt és az orvos nem csinált velem semmit. 2 nap múlva már nagyon rosszul voltam így visszamentem,egyből be is kellett feküdnöm. 1 hetet töltöttem kórházba,folyamatosan kaptam az infúziókat,mellette szedtem 2 fajta gyógyszert. Kezdtem jobban lenni,de amikor hazaengedtek rá 2 napra visszaestem. Amit a kórházban kaptam gyógyszereket itthol is szedtem,de semmit nem használt,mondhatom hogy rosszabbul voltam. 2hétig nem mentem iskolába,továbbra se éreztem jobban magam. Elkezdtem iskolába járni, nehezen bírom, hazajövök és teljesen elvagyok fáradva + egyre jobban szédülök, bal oldalon ahol az ütés ért nyomást érzek a fejembe, időnként erős hányingerem van és az elmúlt napokban tapasztaltam fülzúgást (eddig nem volt). Ez a baleset bő hónapja történt és aggaszt, hogy egyáltalán nem érzem magam jobban. Mások számára is furcsa volt,hogy nem csináltak se röntgent se CT-t.

2014. ápr. 5. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
vissza kell menni az orvoshoz, mert ez nem normális állapot
2014. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyszer már vissza mentem ugyan oda és nem csináltak velem semmit. Talán érdemes lenne elmenni egy másik városba, másik kórházba.
2014. ápr. 5. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
lehet,hogy érdemes lenne bemenni a kórházi ügyeletre azzal, hogy ilyen tüneteid vannak és újra rosszul vagy. ott nem küldenek el. Ha ez se jön be, akkor meg egy privát neurológust kéne keresni és az megvizsgálna és további vizsgálatokat a kórházban végeztetne el.
2014. ápr. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Röntgennel mégis mit szeretnél? Az a csonttörésen kívül semmit nem mutat ki.

A CT már jobb, de az meg elég nagy sugárterheléssel jár, így megfelelő indikáció nélkül a te érdekedben meg se csinálják.

Menj vissza az orvoshoz, mondd meg neki, hogy nem múlik a panasz. Gondolom eddig úgy voltak vele, hogy agyrázkódás, majd elmúlik, úgy se lehet vele mit tenni, amiatt felesleges a képalkotó meg a sugárterhelés.

De ha egy hónap alatt se javult, akkor azért most már jó eséllyel kezdenek vmit.

2014. ápr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem tudom amúgy milyen dokinál voltál, de szerintem jelentkezz be a neurológiára. Ha beutaló kell, akkor kérj a házidokidtól.
2014. ápr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már voltam neurologian nem reg es ott se csinalt velem semmit az orvos ,annak ellenere hogy elmondtam neki hogy a panaszaim egyre inkabb erosodtek.
2014. ápr. 6. 17:08
 7/10 anonim válasza:

Szia!

Mi lett a vége?


Üdv: Feri

2014. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szamo77db ***** válasza:
Sajnos az apám epilepsziás és egyszer a roham kezdetén olyan szerencsétlenül esett el, hogy beverte a fejét egy küszöbbe. Koponyacsont törése lett, a füléből folyt a vér. Rögtön mentőt hívtam, bevitték az idegsebészetre, kivizsgálták. Egy hétig tartották bent megfigyelésen. De mikor hazajött, még vagy 2-3 hónapig kettős látása volt. Mindezt azért írtam le, hogy rávegyelek, keményen járj utána ennek a sérülésnek, mert a fele sem tréfa! Nem tudom, hogy miért nem vizsgáltak ki rendesen!
2014. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy a doktornő férje nagymamámnak nagyon jó ismerőse. Onnantól kezdve következő hétre már volt Ct-re időpontom. Meg is csinálták, rendben volt minden, de a panaszok nem múltak csak nagyon nagyon lassan. A gyógyereket nem is szedtem mert nem volt jobb tőle úgy voltam vele akkor miért roncsoljam a szervezetem. A nyár folyamán sikerült regenerálódnom, kipihentem magam. Szeptemberben az iskola kezdetén előjöttek ezek a problémák újból, bár enyhébbek voltak a panaszaim. Azóta sokkal fáradékonyabb vagyok és gyakrabban előfordult fej - és fülfájás, illetve szédülés. De azt hiszem mostmár mondhatom hogy jól vagyok. :)
2015. jan. 25. 08:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Jé! Nem gyógyított meg a CT sem??? Hogy mik vannak...


Elarulnad h milyen szakmai indikaciok alapjan gondoltad h neked ct re van szukseged?

A google nem ekvivalens az orvosi egyetem elvegzesevel...

2016. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!