Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezerszer voltam vérvételen s...

Homo ludensz kérdése:

Ezerszer voltam vérvételen s mégsem tudom milyen vércsoportba tartozom. Hogyan tudhatnám meg?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

A sima vérvételből ki sem derül. Szóval még 1000-szer is elmehetsz vérvételre, akkor sem fogod megtudni, hogy milyen a vércsoportod. Arra külön vizsgálat van, amit csak úgy nem szoktak megcsináltatni, csak ha szükség van rá. Vagy ha elmész véradásra, akkor ott csinálnak a vérből olyan vizsgálatot és akkor ott megtudhatod.

Én nem adhatok vért és soha nem csináltak külön erre vizsgálatot, így egészen addig, míg nem voltam kismama (ugyanis akkor csinálnak vércsoportelemzést), addig én sem tudtam, hogy milyen a vércsoportom. Azóta már tudom.:)

2014. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 klopusz ***** válasza:
Újabb vérvétellel. A beutalón szerelepjen, hogy vércsoport-meghatározást is kér a doki.
2014. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A kiskönyvben is ott van ha megvan.
2014. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
a születéskor kiadott zárójelentésen is ott van és a gyermek egészségügyi könyvben is szerepel
2014. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van benne az egészségügyi kis könyvben, ugyanis most sem csinálják csak úgy. Vagy nem mindenhol csinálnak vércsoport elemzést. Valakinek vagy valahol csinálnak, máshol meg ha nem szoktak vagy nem volt miért, akkor nem csinálnak, tehát nincs mindenkinek benne az egészségügyi kis könyvében. Régen sem volt így és ma sincs így!
2014. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat s csak azért jutott ez eszembe mert egy nem várt balesetnél talán időt takarítanának meg ha tudnák.Hordom a legfontosabb adataimat de ezt is odaírhatnám ha tudnám. 70 éve több eszük volt a németeknek mikor a katonáiknak rátetoválták a vércsoportot a testükre?
2014. ápr. 8. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!