Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudnátok mondani orvos neveket...

Tudnátok mondani orvos neveket (magánorvosi rendeléssel rendelkezőt), aki segíthet mélyvénás trombózis diagnózisának felállításában, illetve kezelésében is akár?!

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nincs Magyarországon TB biztosítása, de pár hétig itthon tartózkodik. Valószínűleg az ödémásodás hátterében ez áll...sajnos. Nyilván gyorsan orvoshoz kellene fordulnia. No de kihez? Felteszem Bp-en, vagy Debrecenben lehet ilyen magánorvosokat találni.

Előre is köszönöm/köszönjük a segítséget.



2014. ápr. 20. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne klinikára menni, ahol több szakorvos/többféle diagnosztika is van egy helyen. Medicover-nek van több klinikája (medicover.hu), de nem tudom, hogy fogadnak-e simán beeső betegeket, vagy csak az egészségbiztosításukkal rendelkezőket; illetve akár Budai Egészségközpont.
2014. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy a másik lehetőség, hogy forduljon rendes orvoshoz, és a TB majd kiszámlázza neki a kezelést.
2014. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönjük a gyors választ. :-)

Én szorgalmazom, hogy minél hamarabb menjen el orvoshoz. Lehet mégis gyorsabb lenne egy körzeti orvoshoz menni, aki később kiszámlázza. De most ugye Húsvét van, akkor elég csak simán elmenni az orvosi ügyeletre és ott majd útba igazítanak, ill. tovább küldenek?

Esetleg lehet valahonnan tudni, hogy körülbelül mennyibe fog ez neki fájni?

2014. ápr. 20. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Más európai (uniós) országban sincs biztosítása? Úgy lehet, ingyenes lenne, vagy legalábbis a vizsgálatok egy része. Én nem sima ügyeletre mennék, hanem a legközelebbi kórház sürgősségijére!
2014. ápr. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De van biztosítása. Ausztriában dolgozik pár éve, rendesen be van jelentve ott. Csak ünnepekre+pár hétre jött csak haza.

Ő makacs és kint akarja elláttatni magát (nem bízik a magyar orvosokban, ezért is gondoltam magánrendelésre, arra hátha hajlandóbb elmenni)..de szerintem 1 nap késlekedés is életveszélyes, nem hogy pár hét. Nem mondom, hogy nagyon vészes, mert láttam életem során sajnos pár mélyvénás trombózisos embert, de ő még kezdeti stádiumban van, rá tud állni a lábára, de már olykor biceg, ill. egyenletesen bedagadt az egész lába (már a comb is), de nem vészesen, de szembetűnő a különbség. Sajnos a színét nem tudom megállapítani igazán, hogy sötétebb-e, lilás-e az a lába, mert elég barna bőrű.

Próbálom ijesztgetni, hátha megjön az esze, de mégsem rángathatok el egy felnőtt férfit orvoshoz. :-)


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Ha sikerült meggyőznöm, akkor talán tudom, hogy merre tovább és kihez.

Egyébként van külön rendelet az EU-ban biztosítottaknak?

2014. ápr. 20. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Valóban az EU-ban biztosítottak sürgősségi kezelése tudtommal ingyenes, és egy mélyvénás trombózis k-vára sürgősségi eset.
2014. ápr. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősöddel közöld, hogy ha valóban trombózis, és nem kap vérhígítót, plusz mászkál is vele, és egy vérrög megindul, akkor nem biztos, hogy lesz lehetősége Ausztriában orvoshoz menni!
2014. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!