Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb támogatás kérése hogyan,...

Tb támogatás kérése hogyan, ha abszolvált állapotban vagyok?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, de június 4.én töltöm majd be a 23-at. Azt olvastam, hogy kérhetnék szociális alapon önkormányzattól tb befizetést, de 23 év alatt a szülők bevétele alapján döntik el. Az a baj, hogy a szüleim vállalkozók és ugyan nem megy jól az üzlet, félek, hogy azt feltételezik majd, hogy csalás áll a háttérben. Hogyan intézzem el a dolgot? Tényleg 23 után csak az én jövedelmem számít? Érdemes fizetnem a tb addig amíg 23 nem leszek és csak utána kérni az önkormányzattól a támogatást? Köszönöm.

2014. ápr. 25. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Meddig tart a tanuló jogviszonyod?
2014. ápr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel minden szükséges tantárgyat teljesítettem, csak a szakdoga meg a záróvizsga hiányzik, ezért elvileg nincs jogviszonyom, csak kiadhatnak egy papír, hogy a tantárgyakat elvégeztem.
2014. ápr. 25. 00:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és március 31-én járt le a jogviszonyom.
2014. ápr. 25. 00:38
 4/8 anonim ***** válasza:
jó, akkor meddig tartott?
2014. ápr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És mikor diplomázol? Nincs diákigazolványod akkor már?
2014. ápr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos csak januárban tudok majd záróvizsgázni, de a diákom lejárt és olvastam, hogy diák lejárta után még 45 napig van tbm.
2014. ápr. 25. 00:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Be kéne menj az egyetemed tanulmányi osztályára, és tőlük megkérdezni.
2014. ápr. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Május 15-ig rendezett a jogviszonyod (van TBd): a diákigazolványra való jogosultságod utáni 45 napban még passzív jogon jogosult vagy.

Ezt megtalálod az OEP és a NAV honlapján.


A TBd rendezését a helyileg illetékes járási hivatalnál intézheted (régebben volt az önkormányzatnál)

Ha már elmúltál 20 éves, akkor a szüleid jövedelme nem számít.

Ezeket a szociális törvényben találod meg (fenn van a neten)

2014. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!