Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be szabad venni egyszerre két...

Be szabad venni egyszerre két db nyugtatót?

Figyelt kérdés

Frontin 0,5 mg-os


Illetve egyáltalán nem szabad utána inni semmilyen alkoholt? Mennyi idő elteltével lehet a beszedése (csak 1 db esetén) utána alkoholt inni?



2014. ápr. 27. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Az adagolást az orvos írja elő, orvos hiányában nem szabad bekapkodni a másnak felírt gyógyszert. Ha orvost előírta, akkor tudod, hogy mennyit szabad bevenni, ha nem tudod, akkor fel kell hívni az orvost és meg kell tőle kérdezni, vagy legközelebb, amikor felíratod a gyógyszert, akkor kell rákérdezni.


Nyugtató szedése alatt és után semmikor sem szabad alkoholt inni. Ha rendszeresen szeded, akkor kb. két hetet kell várnod, amíg újra ihatsz.

2014. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, nekem orvos írta fel. Csak én most túl gyengének érzem a holnapi sulis megmérettetéshez.


Hu, azt nem tudtam, hogy szedése alatt semmilyen alkoholt nem lehet inni, én ugyanúgy ittam, csak vártam fél napot (reggel beszedtem és este ha szórakozni mentem ott írtam pár pohár bort).


Szóval akkor ezzel, ha kettőt szedek be nem annak minősül, mintha egy db 1 mg-osat szednék be? (csak egy alkalommal használnám így)

2014. ápr. 27. 18:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Csomagolják 2mg-osban is és van akinek abból sem elég egy.....


De ez téged ne bátorítson a dózisod növelésére.

Egyéniek az érzékenységek, de ha már egy hete szeded, akkor semmi bajod sem lesz többtől. Amúgy hatása sem lesz hű de erős és szuper dupla.

Inni pedig 6-8 órával a bevétele után nem kockázatos.


(Úgyis kipróbálod együtt, ezért leírom, hogy semmi csodálatosra ne számíts, csak egy alapos emlékezetkiesésre!)

2014. ápr. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 light1965 válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az adagot növelve, kókadtabb, aluszékonyabb, bambább lesz az ember, azaz minden téren rosszabbul teljesít. Az alkohol leginkább erősíti a szedáló hatást, és nagymértékben segíti a függőség kialakulását. 6 év után fejeztem be a szedését, és a fokozatosság ellenére 3 hónapig nagyon rossz volt, most 5 hónap után, kb. egy új világot látok magam körül, még mindig nem vagyok a régi, de hihetetlen mennyire leépített, szép lassan, hogy észre sem veszi senki, még magam sem. Nem tanácsolok semmit, mindenki életút más, van amikor gyors megoldás kell egy helyzetre, a túléléshez. De minél kevésbé sokat, és rövidebb ideig szedi az ember ezeket a szereket, annál könnyebben visszamászik a valóságba. Fél év után már kialakul a 22-es csapdája. :-(
2014. ápr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!