Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A magán vagy az állami kórháza...

A magán vagy az állami kórházat választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Meg kell, hogy műtsenek, szerencsére "semmi komoly", mégis eléggé félek, a tavalyi császáros szülésemet leszámítva még sosem voltam kórházban. A fiam 1 éves, a párom nagyon sokat dolgozik (össze-vissza, sokszor éjszaka is), most kezd majd az új munkahelyén, így nem tud eljönni szabadságra. Anyukám egyrészt vidéken lakik, másrészt a beteg nagymamámat gondozza napi szinten, így őrá sem tudnám bízni a gyereket. Anyósom marad csak, de őt sem nagyon fogják elengedni a munkahelyéről szabadságra. Elkezdtem a műtét előtti vizsgálatokat, amit tudtam, azt elintéztem a háziorvoson keresztül, de ez is tök sok szervezést igényelt a gyerek miatt. Kifogtam egy nagyon bunkó sebészt, aki nem is hajlandó megműteni, azt mondta, hogy keressek egy másik sebészt és egy aneszteziológust. Én hívogattam a kórházat, ott is nagyon bunkók voltak velem, azt mondták, hogy menjek be délelőtt (de azt sem mondták, hogy melyik épület, stb.), de nem tudják, mennyit kell várnom, lehet, hogy orvos sem lesz bent. Én komolyan nem tudom ilyenkor kire bízni a gyereket, de menjek be és üljek ott órákig potyára, "keressek" orvosokat... Ezt mégis hogy? Szólítsak le mindenkit, hogy "bocsi, maga aneszteziológus?" - vagy hogy? Nem tudom, hogy ez hogy működik, hiába beszéltem vagy 10 emberrel, senki sem segített telefonon keresztül. Kicsit besokalltam, felhívtam egy magánklinikát, ahol ugyan 6számjegyű összegért, de minden további nélkül megcsinálják a műtétet, ráadásul csak egy éjszakát kellene bent maradnom, míg az állami kórházban 2-t. Ja, és a gyereket még szoptatom, szóval nem is mindegy, hogy mennyi időre esne ki neki a tej. Igazából (hál' Istennek) van ennyi spórolt pénzem, és meg is érne nekem annyit, hogy emberként bánjanak velem, és itthon lehessek a gyerekkel minél többet, ne kelljen a nagyszülőket (azaz csak anyósomat) ugráltatnom, de valahol mégis rohadtul bosszant, hogy fizetem a TB-t, az orvosok le sem sz*rnak, hetekig-hónapokig kell egy-egy vizsgálatra várni, és ha szükség lenne a kórházi ellátásra, akkor meg ajánlanak egy szimpatikus falat, hogy annak panaszkodj.
2014. máj. 7. 15:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A Magyar Egészségügy szégyene, hogy egy "sima" epekő műtétet sem tud elvégezni.

Bunkó parasztok mindenhol, és emberszámba sem vesznek.

Tisztában vagyok vele, hogy hatalmas a túlterheltség, kevés a pénz, nem jók a körülmények, de kérem szépen, letették az esküt akkor viselkedjenek is úgy!

Sajnos, lassan már az a fura, ha egy orvos nem lekezelő és bunkó!

Sőt, sajnos egyre több a lekezelő ápoló és recepciós is. Megjegyzem, tisztelet a kivételnek!!

Nem tehetsz mást, válaszd a magánkórházat.

Sok sikert a műtéthez!

2014. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!