Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyházi vagy állami óvodát...

Egyházi vagy állami óvodát választanátok?

Figyelt kérdés

Mindkettő egyforma távolságra van tőlünk és mindkettőről hallottam jót is, rosszat is. Általánosságokat. Mi nem vagyunk vallásosak.

Írjátok le, mit gondoltok. Köszönöm


2013. jan. 7. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Elsősorban a csoport óvónénijei felől érdeklődj. A jobbakhoz vidd a gyereket. Ha mindkét csoportban jók, válaszd az egyházit.
2013. jan. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős gyerkőc jár egyházi, úgy hogy a család ne vallásos, a gyerek meg csak néz, hogy akkor oviban imádkozás stb, otthon meg semmi.

Ezeket figyelembe véve állami, de én is utána járnék az óvónéniknek, ami meg ugye kétesélyes, mert biztos hogy találsz olyant aki esküszik az óvónénire és olyat is fogsz, aki ha még egyszer választhatna biztos nem vinné oda a gyerekét.

Nehéz döntés

2013. jan. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pont ez a helyzet, amit írtok:

- itthon semmi nem köthető a valláshoz, templomban évek óta nem jártunk, egyházi esküvőnk sem volt, talán még ellenérzésem is van néhány dologgal kapcsolatban. A gyereknek szeretnék jót, de két ellentétes világban ez működhet?

- és tényleg mindkét helyen van ilyen-olyan ovónő. Nem tudom, kihez kerülne a gyerekem. Erre hogy alapozzak?

Közelebbről nem ismerem egyiket sem, fél éve, hogy ide költöztünk, csak hallomásra hagyatkozhatunk, de ismerős sincs még annyi.

2013. jan. 7. 15:01
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Az én öcsém vallásos oviba járt,a kisfiam most a családi napközibe is tanulja az imádkozást,itthon nem hiányolja (mi sem vagyunk vallásosak).Oviba is vallásosba fog járni,ahova az öcsém járt.100%-ig meg vagyok elégedve az ovival, aranyos óvónők lesznek.Már csak a kisfiamnak kell szobatisztának lennie. (2,5 éves)
2013. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hátrányát érezheti valaha a gyerekem, ha nem egyházi óvodába vagy iskolába fog járni? (nem akarok politizálni, csak már nem tudom, mi lenne a jobb)
2013. jan. 7. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Én vallásos oviba jártam 17 évvel ezelőtt (tehát igaz, nem mostani a tapasztalat). Ez az élmény hozzásegített ahhoz, hogy nagyon negatívan állok az egyházhoz. Mi voltunk a kezdő évfolyam, tehát nem volt mi alapján dönteni, csak azt ígérték az óvónők, hogy itt "játékosan" megismertetnek minket a bibliával. Aha, minden hétfőn kötelező templom, ahol a pap bábozott nekünk egy vak kutyával meg egy arrogáns nyúllal, aki mindig csesztette a kutyát, volt, hogy nem kaptam uzsonnát, mert nem imádkoztam szépen, egyszerűen horror volt. Semmi pénzért nem adnám a gyerekemet egyházi intézménybe.
2013. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez durva! Remélem, ma már nincsenek ilyenek. (?)
2013. jan. 7. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nagyon nehéz kérdés, szerintme utólag derül ki, jó döntés volt-e. Ha ugyanis jól áll az egyházi iskola a hit kérdéséhez, akkor a gyerke csak nyer, ha azonban képmutatók, nem igazi hitet, szeretetet tükröznek, akkor a gyerek egy életre elveszti a hitét, érdeklődését Isten iránt. Én evangélikus vagyok, tizenéves koromban jártam ifjúsági közösségbe, és rengeteg pluszt adott, a lelkész olyan volt, mint egy pótapa, mindenkit, hívott, kedvesen fogadott, törődött velünk, beszélgetett, a saját problémáiról is őszintén beszélgetett velünk, még tanácsokat is kért tőlünk, a családokkal is megismerkedett, dicsért, segített a problémák megoldásában, szalonnasütéseket, táborokat szervezett, kirándultunk, igazi közösséget formált, ahová jó tartozni, a mai napig tartom több akkori "fiatallal" a kapcsolatot és szeretetettel gondolok mindenkire. Pénzről, adakozásról soha nem esett szó, aki akart, adakozott.

Ebből a megfontolásból adtam a fiamat egyházi általános iskolába, ahol most harmadikos. Na, ez maga a horror. A pénzről és a képmutatásról szól, nem találtam meg itt Istent. Kicsi gyerekekről van szó, de smemi odafigyelés, csak a préldikáció, a kiközösítés. Áhítaton a lelkész úgy beszélt, hogy "nehogy már a szülő mondja meg, hogy tanítsunk, mert a mi iskolánk egy hajó, és ha ez a hajó léket kap, ha beszivárog a nagyvilág, akkor a hajónk elsüllyed". Magyarul: "mi (az egyház) vagyunk a jók, ti pedig a rossz". És az egész szemléleten ez tükröződik. Rengeteg pénzt kérnek mindenre, a tanárok a szeemmbe hazudnak, letagadják azt, amit két nappal ezelőtt ők mondtak, és mindig mindenért a szülő és a gyerek a hibás, a tanárok tökéletesek. A másodikos gyerekekkel a Noé történetével kapcsolatban azt írták le a füzetben, hogy milyen fából készült és hány CENTIMÉTER hosszú volt a bárka, ilyen adatokkal vannak tele a dolgozatok. Én azt hittem, erkölcsileg, a hit szempontjából beszélgetnek majd a történetekről, "nektek mit mond ez a történet?", meg szivárvány pl. noéval kapcolatban, de erről szó sincs. Harmadikban a Biblia könyveitt anulják, pl. Ézsaiás prféta könyvei. Én ezeket túl korainak tartom, az olvásókönyvben sem az Íliászból, hanem szép meséket olvasnak. Egy egyszerű kis állami óvodába járt a fiam, de ott milliószor több szeretetet, törődést kapott, mint itt. Ott, BESZÉLGETTEK a gyerekekkel, míg itt egyből megy a büntetés, meg sem kérdezik, pontosan mi történ. Vagy az oviban úgy fogadták a fiamat, amikor betegség után visszaért, hogy "de örülök, hogy itt vagy, már annyira hiányoztál", míg itt amikor a fiam elesett az udvaron és az egészv arca, homloka, minden tiszta seb volt, annyit mondtak neki, "máskor vigyázz jobban", é csodálkoztak, egy nappal később miért nem akartam úszásra engedni.

Szóval most már csak állami iskolába vinném, ezek miatt. :-(((( Nem szeretném, ha ilyen Isten-képe lenne majd a fiamnak. :-((((

2013. jan. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%
Az előző hozzászóló vagyok. Még annyi jutott eszembe, hogy elvált szülő vagyok, aminek az oviban sosem éreztem hátrányát. Itt emiatt is folyton megkülönböztetnek. Ott csupa "mintacsalád" van. Az apuka minden héten egy napra elviszi a fimaat hétvégén, ezt tanító néni így kommentálta: "hol itt va a gyerek, hol ott". Illetve megkaptam, hogy "keressek egy olyan társat, aki apja a gyerekemnek, mert ő csak családban tud gondolkodni".
2013. jan. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még mindig az előző vagyok. :-DDD Az szerintem nem jelenthet nagy problémát, hogy ti nem vagytok vallásosak. Amikor én jártam ifjúságira", a családban senki nem volt az, ettől függetlenül megérintett a hit, és soha nem éreztem ellentmondást amiatt, hogy otthon nem imádkozunk, ott pedig igen. Mivel a családomat így ismertem meg, mindig is temrészetes volt, hogy ők ilyenek, nem is akartam őket győzködni sem. Szerintem a gyermeked is szépen el tudja különíteni azt, amit otthon lát, és azt, amit az oviban.
2013. jan. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!