Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fizetős módon sehogy se lehet...

Fizetős módon sehogy se lehet vérképet készíttetni X paraméterekkel a saját kérésemre?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem a kórház laborját, ott nem tudják. Aztán megkérdeztem az Egészségbiztosítási Pénztárt, persze ott sem tudják.

Mindegyik azt mondja, hozzak beutalót. Na igen, de a háziorvos nem ad beutalót, mert szerinte nem adhat.


Eddig rendben, akkor ne adjon, na de semmi módja nincs annak, hogy elvégezzék az adott vérvizsgálatot saját kérésre, ha kifizetem? Egyszerűen nem hiszem el.


Valaki esetleg járatos ebben?


2014. máj. 8. 10:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Magánban megcsinálják.

Simán mindig kell beutaló.

2014. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Természetesen magánlaborban akármit megcsinálnak neked.
2014. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Na rendben van, de nekem hivatalos helyről kell az eredmény, mert egy magánlaboros papírba belekötnek.


Azaz X állami kórház laborjából kell a papír mindenképpen, csak az a kérdés, hogy tudom ezt fizetős módon megoldani.

2014. máj. 8. 10:48
 4/30 anonim ***** válasza:
De milyen vizsgálatot akarsz??
2014. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Milyen célból kell neked ilyen papír, s az orvos milyen indoklással utasítja el?


Másik: Ha kapnál a kezedbe egy kérőlapot, ki tudnád szignálni, miket kérsz?

2014. máj. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Ha X kórházban nem csinálnak ilyet, akkor nem csinálnak ilyet. Nem mindenhol csinálnak!

A magánlabor pedig ugyanolyan labor, nem köt senki bele.

2014. máj. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Az összes háziorvos magánvállalkozó. Szakorvoshoz húsz éve csak (OP-el szerződött) magánrendelőbe járok, a labor is külön cég. Minden vizsgálati eredmény ugyanolyan jó, mintha állami (?) intézményben készült volna.
2014. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

higgyétek el, nem fogadják el!! én lennék a legboldogabb, ha elfogadnák, de sajnos nem.


igen, ki tudnám úgymond szignálni a paramétereket, amiket kérek, ez nem probléma, és versenyzéshez kell egyébként. Érdekes egy dolog ez, mert az állami kórház laborja pl végez vizeletes drogtesztet is, de erre is közölték, hogy háziorvosi beutaló kell, amit viszont az istennek se tudok megszerezni (ezt a laborvezető doki se érti, na de ez engem nem vigasztal).


(belső szabályzat miatt igazolni kell pár konkrét gyógyszer hiányát a vérben, vagy ha terápiás céllal szed vmit az ember, akkor annak szintjét, mert XX szint felett eltiltanak, pl. clonazepam, carbamazepam, alprazolam ... főleg nyugtatók, feszoldók + kábszer)


Ez nem jogszabály, azaz nem tudok ellene jogi úton tenni semmit, a belső szabályzat szerint kell és kész. Ha nincs, akkor kitesznek, ennyi. Nem firtatják, és nem is foglalkoznak azzal, hogyan szerzed meg, csak legyen.

2014. máj. 8. 11:26
 9/30 anonim ***** válasza:
Keress másik háziorvost.
2014. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy magánban valóban csináltattam már kb 2 éve, de az volt rá a válasz, amit írtam, azaz nem fogadják el.


Most ez tök jó kérdés, hogy egy háziorvos pl mikor látja finanszírozásilag indokoltnak a beutalót ezekre, mert ez az egyetlen oka, ami miatt megtagadja. Jogszabály szerint adhat, de mégse ad, mert szerinte megbünteti az OEP.

2014. máj. 8. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!