Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ultrahang vizsgálatot állami...

Ultrahang vizsgálatot állami kórházakban mindenhol csak sürgősségin csinálnak?

Figyelt kérdés
Van egy kórház, ahol így van, de nem tudom, hogy ez általános-e. Illetve, az ultrahang képes kimutatni a vakbélgyulladást? Van olyan vakbélgyulladás, amely "lappangó", tehát nem folyamatos a fájdalom?

2014. máj. 12. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, hanem van külön ultrahangos részleg, ahova beutalóval mehetsz. Általában képes kimutatni, de van olyan, hogy nem mutatja ki.
2014. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy persze sürgősségin vizsgálat után.
2014. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak sürgősségin.

Ha valakinek olyan baja van, amit ultrahanggal szeretnének vizsgálni, akkor az adott orvos (háziorvos, szakorvos) adhat beutalót és akkor elvégzik az adott osztályon az ultrahangos vizsgálatot.

2014. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem értem, miért nem lehet akkor a kórházban, ahová mennék, ultrahangos vizsgálatot csinálni a sürgősségin kívül... Illetve de, de ott 2 hetes előjegyzés van nekem pedig záros határidőn belül kellene, mert tudni kell, hogy vakbélgyanúm van-e... most úgy tudom megoldani, hogy magánrendelőbe megyek, súlyos pénzért megcsináltatni a vizsgálatot.
2014. máj. 12. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vakbélgyulladás gyanúval mész be sürgősségire, akkor megcsinálják. Tehát nem kell magánrendelőbe menned.

És ha valakinek valamilyen sürgős okból ultrahangot kell csináltatni, akkor sem kell egyből a sürgősségire menni, elég, ha a háziorvos vagy szakorvos sürgősségi beutalót ad ultrahangra. Nekem 3 évvel ezelőtt voltak epeköveim, a háziorvos gyanította, adott sürgősségi beutalót az ultrahangra, ahol egyébként nálunk is 2-3-4 hétre adnak amúgy időpontot, de sürgősségi beutalóval másnap már megcsinálták a kórházban az ultrahangot.

Szóval kérj sürgősségi beutalót.

2014. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kérni beutalót sürgősségivel? Szerintem lehet olyat.
2014. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!