Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy akár balhézva, de kierőszakolja a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sajnos a családban már történt olyan haláleset, ahol az érintett elesett, beverte a fejét - látszólag jól volt, majd egy nappal később zavart lett. A kórházba szállítást követően fél napon belül elhunyt. Agyi ödéma, ami azonnal nem okozott látható tünetet, a kórházba pedig későn került be.

Egy egyszerű koponya CT megmenthette volna.


Ez történt 2-3 éve, most apám esett le a lépcsőn, szét is nyílt a bőr a fején, varrni kell. 250 km-re van, telefonon tartjuk a kapcsolatot, könyörögtem, hogy ragaszkodjon a koponya Ct-hez. Amúgy olyan személyiség, aki tud nagyon kedves, de nagyon határozott is lenni - ezért sem értem, hogy most miért szégyellősködik. A személyzet valamiért nem akar CT-t csinálni.


Rohadtul aggódom miatta, nem tudom, hogy mit tehetnék. :( Azt mondja, hogy jól van, de sajnos a fent említett rokon se volt rosszul 1-2 napig...


2014. márc. 11. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
INTÉZKEDJ!Gyorsan,amíg nem késő.
2014. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy aggódsz, de ami a rokonoddal történt, nagyon ritka dolog, ezért nem szeretne a személyzet sem CT-t. Nem tudom mik a szabályok arra, hogy a beteg mennyire követelheti a CT-t, ami nyilván nem egy olcsó vizsgálat, és nem indokolt esetekben nem csinálják meg ebben biztos vagyok. Mindenesetre egy kérdést biztosan megér.
2014. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

TB-s alapon működő kórházakban adrága CT, MR vizsgálatokat sajnálják a köznapi emberektől, "nincs semmi baja, 60 évig is élhet" mentalitás még a jellemző.

A legjobb indok arra hogy betoljanak CT, MR alá az az, hogy neki mentél egy fának autóval, és utána az erősebb agyrázkódásra jellemző tüneteket kezded mondani, lásd google.


Maszek kórházban meg erre simán rákölthetsz százezreket.


Ha fontos neked apud, akkor vidd be a kórházba, mint egy hülyegyereket. Apum orvos unokatestvére is egyszer saját férjét és fateromat is szinte grabancon ragadva vitte be részletes orvosi kivizsgálásra 50 éves koruk körül, mindkettőjük halogatta előtte évegik, mondván, hogy nekik tök felesleges.

2014. márc. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
250 km-re vagyok, ezért kicsit necces a megfogom-beviszem. De ha nem intézi el, akkor küldetek érte egy betegszállítót és itt helyben csináltatjuk meg - itt van ismeretség hozzá. De akár ki is fizetem (ő is ki tudná, tehát nem anyagiakon múlik) maszekban.
2014. márc. 11. 20:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült, a teljes rokonság kitartó telefonos b..gatása hatására bent marad éjszakára a kórházban és reggel csinálnak CT-t.
2014. márc. 11. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Na helyes, akkor megnyugodhatsz! Jobbulást neki, reméljük tök negatív lesz a ct.
2014. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát,nem volt a legkorrektebb eljárás, hogy ráuszítottam a rokonokat és érzelmileg zsaroltam, de most a cél szentesítette az eszközt. Remélem nem találnak semmit a CT-n - a fejét már összevarrták :)
2014. márc. 11. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!