Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Így megkaphatom az igényléseme...

Így megkaphatom az igénylésemet vajon, vagy magamnak kell fizetnem a TB-t?

Figyelt kérdés

Múlthéten kezdtem el egy tanfolyamot, amiért havi ötven valahányezer forintot kapok, ami elvileg nem adóköteles, tehét talán bevallani sem kell. A Tb-t nem fizetik, ezelőtt az FHT-t kaptam, így akkor rendezve volt. A kérdésem: ha megigénylem, hogy az önkormányzat fizesse helyettem egy évig, vajon így megkaphatom? Családommal élek, de elmúltam 20 éves, így elvileg egyedülállónak számítok.

21L


2014. máj. 27. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a tanfolyamért pénz kapsz, az elvileg is és gyakorlatilag is adóköteles, be is kell majd vallanod.

Ha munkaügyis tanfolyam, akkor a TBd is rendezve van a tanfolyam ideje alatt.

2014. máj. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem munkaügyis tanfolyam, és ők ( a szervezet ) kijelentette, hogy nem állják a tb-t
2014. máj. 28. 22:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor azt kell megnézni, hogy mi van a szerződésben, milyen jogcímen kapod a pénzt, mit vonnak belőle?

Az FHT-t miért szüntették meg?

Regisztrált álláskereső vagy-e?

2014. máj. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!