Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Diákoknál mi a helyzet az...

Diákoknál mi a helyzet az üzemorvosi vizsgálattal?

Figyelt kérdés
Sztori a következő; diákszövetkezeten keresztül dolgozom szupermarketekben és természetesen nálunk is kitalálták ezt a baromságot. A szupermarket saját üzemorvosa röhögve elküld minket a fenébe, a szövetkezetnek miért is lenne sajátja, így marad a menj, oldd meg magad! kezdetű műsor. Itt következik a mérhetetlenül bosszantó dolog, van, akinek ingyen megcsinálja a saját háziorvosa, aztán a többiek meg 3000 forinttól a csillagos egekig leperkálják valahogy. (Lehet, hogy ez azért zavar engem annyira, mert annyit keresek egy évben, mint egy átlag dolgozó egy hónapban.) Tavaly elmentem, áldoztam rá. Tudok-e valamilyen fertőző betegségemről (nem, nem tudok, nem vagyok orvos, bocsi), látás, vérnyomás, miegyéb, amit egy OKJ-s végzettségű valaki is meg tud tenni. Semmi mintavétel. Mindezeket persze ketten csinálták az asszisztessel, nehogy megszakadjanak a nagy munka közben. Végül doki néni méteres műkörmével nyomott egy pecsétet a könyvecskémbe, aztán tartotta a markát a pénzért. Ez így oké? Diákokra van valami vonatkozó szabályozás? Mi hová menjünk? Állandó dolgozók esetében is ennyire trehányak az orvosok?
2014. máj. 29. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez mindenhol így működik, annyi különbséggel, hogy a munkatevékenység határozza meg, hogy mennyire kell alaposnak lennie a vizsgálatnak. Én pl egészségügyben dolgozom, így pl a tüdőszűrés és hepatitis szűrés is alap. És mindezek mondjuk szakmai gyakorlathoz is kötelezőek voltak és ott fizetést sem kaptam, mégis magán úton meg kellett csináltatnom, mert se az iskola se a gyakorlati hely nem vállalta.

Egyébként hozzáteszem jogos a felháborodásod. Egyre több mindent találnak ki arra, hogy a végén te fizess azért, hogy dolgozhass... Nem értem, hogy egy ilyen alap és egyébként kötelező dolgot miért nem lehet mindenhol ingyen csinálni.

2014. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez mindenhogy úgy van. A TB meg nem támogatja, azért kell fizetni, nem azért mert a műkörmével nyom egy pecsétet.
2014. máj. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok helyen így van,de mondjuk ahol nem élelmiszerek közelébe dolgozol és legyen ez most egy gyár van mondjuk üzemorvosuk akkor van hogy meg tudod úszni pénz nélkül,de sajnos ilyen kevés helyen van.Szerintem is bosszantó,aki diákként megy melózni,sokszor ebből fedezi a tanulmányait,iskolai kellékeit,nem az agyon pénzelt,elkényeztet gyerek megy melózni és akkor még fizessen azért hogy keresen némi pénzt(,ha el is megy egy ilyen pénzelt gyerek,akkor csak azért hogy megkóstolja mi munka,de nem sokra mennek vele,mert 1 nap alatt el is veri a zsét és ugyanugy lenyúlja majd az őseit,meg kiszolgáltatja majd otthon magát,mert letörne a pici körme ha elkészítené a ruháját,kivasalná,vagy megcsinálná a szenyoját,na mindegy is)


nagyon is meg tudlak érteni.És dühíti valóban hogy mindenhol csak a pénzt akarják az amúgy is csoróktól lenyúlni.

2014. máj. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló! A doktornéni műkörme csupán a cinizmus eszköze volt, ha ennyire nem lett volna feltűnő.


A harmadik hozzászólóval maximálisan egyetértek! Egyébként az a vicc az egészben, hogy ahol kérik a papírt, főként kasszázom, viszont tavaly belekóstoltam egy tejüzem mindennapjaiba, ott löttyintette pohárba a gép mellettünk a fedetlen joghurtot és érdekes módon a tejüzemben nem kellett ez a bohóckodás...

2014. jún. 5. 23:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen pontosan ez így van,mindig a szegényeket akarják lefejni akár ha dolgozni akarsz,meg adóknál is és ha meg ott dolgozol valahol akkor bizony sok helyen nem igazán beszélhetünk higéniáról sem,koszos eszközökkel melozol,közben meg akár kajálsz,iszol,ha nem figyel senki sem.


Vicc és szomorú az egész helyzet.

2014. jún. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!