Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akinek nincs tb-je (mert nem...

Akinek nincs tb-je (mert nem jár már suliba, de munkája sincs) annak mi a helyzet a nőgyógyászati ellátással és a gyógyszer feliratással?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót kell szednem,de végeztem a sulival,munkám még nincs..kell fizetni,vagy egyáltalán mi a teendő ilyenkor?Sulis koromban voltam először nőgyógyásznál,akkor írta ki a gyógyszert,de mennem kellene kontrollra és lehet másik gyógyszer kell..

2013. jún. 1. 14:03
 1/7 SzilKa ***** válasza:
100%

Sajat magad utan kene fizessed a tb-t onnantol, hogy megszunt az iskola altali biztositott jogviszony, ez jelenleg 6660,- havonta. Ha ezt nem fizeted, elobb-utobb a NAV behajtja rajtad, visszamenoleg is.

Amugy mehetsz magan nogyogyaszhoz is gyogyszert feliratni, de attol meg a tb-det is rendezni kellene.

2013. jún. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Rendezned kell a jogviszonyodat, különben ellátnak, de utólagosan behajtják az ellátás árát.

És persze ha lejárt az iskola befejezése utáni türelmi idő, mert az is van, ami alatt még biztosított, akkor amúgy is jelez a rendszer az orvosnál, hogy nincs biztosításod és megkérnek rá, hogy intézd el.

Ezt megteheted oly módon, hogy elmész a NAV-hoz és kéred, hogy magad után fizethesd.

Vagy ha nincs miből fizetned, akkor pedig kérheted az önkormányzatnál a szociális rászorultságot és akkor nem kell fizetned, de lesz ellátásod.

2013. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 domcsi84 válasza:
3 éve a jogviszony lejárta után még 3 hónapig nem kellett fizetni. Azután pedig már igen, havonta, magad után a munkaviszonyod kezdetéig.
2013. jún. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 SzilKa ***** válasza:
2011-ben amikor kiléptem a munkahelyemről, ez az idő már csak 45 nap volt.
2013. jún. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kellett a 2-es választ lepontozni, semmit nem írtam benne, amit nem úgy lenne.

Ha valakinek nincs rendezve a TB-je, azt ellátják, de figyelmeztetik, hogy nincs rendezve. És ha úgy látja az illetékes szerv, akkor az ellátás árát behajthatja!

Tehát vagy az illető elkezdi maga után fizetni, vagy ha nem tudja miből és illetékes rá, akkor szociális rászorultság alapon kérheti az önkormányzatnál, hogy ne kelljen fizetnie. És akkor nem kell maga után fizetnie, de lesz ellátása!

És van egy türelmi idő, ami még pl. iskola befejezése után vagy munkaviszony megszűnése után van, akkor még jár az ellátás, de utána rendezni kell. Ez munkaviszonynál 45 nap. De ha mondjuk most végezte el a középiskolát vagy szakmunkás iskolát rendes nappali tagozaton, akkor a befejezés évének december 15-éig érvényes még az ellátás.

2013. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a segítséget,megérdeklődöm a dokinál.
2013. jún. 3. 10:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező? Sikerült valamit megtudni? Én is most hasonló helyzetbe kerültem...
2013. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!